31. května poslední májový den vyjíždí celá naše zásahová jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 následována CAS 20 a automobilovým žebříkem AZ 30 do ulice Husova k hlášenému požáru budovy DDM. Krajské operační a informační středisko upřesňuje veliteli zásahu, že hoří střecha a je pohřešována jedna osoba. Po příjezdu prvního družstva na místo zásahu a zahájení průzkumu se velitel zásahu dozvídá, že se jedná o prověřovací cvičení chodovské zásahové jednotky. Průzkumná skupina dostává za úkol provést průzkum bojem s vytvořením útočného proudu a především najít pohřešovanou osobu. Zároveň je po příjezdu další zásahové techniky vytvořen útočný proud po výsuvné sadě automobilového žebříku k řešení situace na střeše. Pohřešovaná osoba je nalezena a vynesena mimo ohrožený prostor.

Toto cvičení hasičů sledovalo velké množství chodováků a především dětí, jelikož se uskutečnilo jako ukázkové v rámci oslav dne dětí.