V pondělí 14. ledna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na řešení dopravních nehod. K zásahu dopravní nehody, která se stala v Chodově, ulice Husova u Domu dětí a mládeže vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 08:00 hodin. Zároveň na místo míří jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania, hlídky Městské policie Chodov a Policie ČR obvodní oddělení Chodov, Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje, Policie ČR Skupina silničního dohledu a Policie ČR Skupina dopravních nehod. Po našem příjezdu na místo je zjištěno, že došlo k nehodě dvou osobních vozidel u přechodu pro chodce. Provádíme protipožární opatření, kontrolu osob z vozidel, zajištění místa nehody. Provoz v místě zásahu byl řízen policií a po vyšetření nehody odklízíme trosky vozidel z komunikace.

V pátek 11. ledna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na dopravní nehodu se zraněním. K dopravní nehodě dvou osobních vozidel v ulici Horní vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 13:16 hodin. Zároveň na místo zásahu vyslalo operační středisko jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov. Po příjezdu je průzkumem zjištěno, že došlo k nehodě dvou vozidel kategorie SUV, tři osoby z toho jedno dítě je v péči zdravotnické záchranné služby. Naše jednotka provádí protipožární opatření, zabezpečení místa nehody, zabezpečení havarovaných vozidel proti pohybu. Policie ČR v místě zásahu řídila provoz na velmi frekventované silnici. Po příjezdu profesionálních hasičů ze Sokolova si velitel HZS přebírá velení u zásahu dle právních předpisů. Naše jednotka se řídí pokyny velitele a po splnění všech stanovených úkolů se vracíme na základnu.

V sobotu 5. ledna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na řešení dopravních nehod. Je nahlášena dopravní nehoda osobního vozidla na dálnici D6 mezi exitem 131 a exitem 136 ve směru na Sokolov. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 08:30 hodin. K zásahu vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Karlovy Vary. Jako první jsou na místě profesionální hasiči. Situace je v místě nehody stabilizována a operační středisko na návrh velitele zásahu odvolává chodovskou jednotku zpět na základnu pro možnost dalšího výjezdu.

Poslední zásahem chodovských hasičů v roce 2018, byl výjezd na dopravní nehodu se zraněním v Chodově. Asi sto metrů od hasičské zbrojnice v Chodově, došlo v neděli 30. prosince večer k dopravní nehodě osobního vozidla a chodce. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach naší v čase 20:58 hodin. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a velitelským automobilem VEA Škoda Octavia. Po příjezdu na místo, kde již zasahují hlídky Policie ČR a Městské policie a také lékař v civilu, zajišťujeme místo nehody a připravujeme vytipované místo pro přistání vrtulníku letecké záchranné služby. Zároveň provádíme kontrolu havarovaného vozidla, spolupracujeme se záchranáři zdravotnické záchranné služby, kteří přijeli současně s námi. Po příletu vrtulníku LZS pomáháme s přeložením zraněné osoby na palubu a zajišťujeme bezpečný perimetr pro vzlet, vzhledem k tomu, že se na místě přistání objevilo velké množství obyvatel města. Po odletu vrtulníku letecké záchranné služby je komunikace ve spolupráci s policií částečně zprůjezdněna a my dále provádíme činnost na místě nehody. Na základnu se vracíme krátce před půl jedenáctou v noci.

V úterý 11. prosince ráno vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku znovu. V čase 06:33 hodin vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 k dopravní nehodě mezi Tatrovicemi a Černavou. K zásahu míří také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. Cestu k zásahu ztěžovalo silné sněžení a také částečná uzavírka mezi Vřesovou a Tatrovicemi. Po příjezdu obou jednotek na místo nehody, sokolovský velitel rozdává příkazy jednotkám k řešení nehody, kdy osobní vozidlo skončilo mimo komunikaci. Je provedeno protipožární opatření, zajištění vozidla proti pohybu, osvětlení místa zásahu a odřezání některých částí stromu. Po vyproštění havarovaného vozidla odtahovou službou se vracíme zpět na základnu.

Ve středu 5. prosince vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na dopravní nehodu osobního vozidla v Chodově. K zásahu, do ulice Nejdecká, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 14:34 hodin. K zásahu vyjíždí také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského sboru z centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. Po našem příjezdu provádíme bezpečné ustavení zásahové techniky k zabezpečení místa zásahu, průzkum, protipožární opatření. Došlo k nehodě osobního vozidla, které se dostalo mimo komunikaci, kdy přerazilo jeden ze sloupů veřejného osvětlení. Řidič vozidla byl mimo vozidlo bez zranění.