V jednom z červnových víkendů jsme se zúčastnili Motosrazu 155, kdy se sjelo na Ranči Vránov u Lomnice na Sokolovsku na sto motorkářů z řad integrovaného záchranného systému. Pro účastníky organizátoři připravili několik zajímavých přednášek ohledně bezpečné jízdy na motorce,  diskuze na téma kvality ochranných prostředků pro motorkáře, bezpečnosti v silničním provozu a několik dynamických ukázek Policie ČR. Součástí bylo předání šeku pro Nadaci policistů a hasičů s částkou 25 000 Kč. Motosraz 155 byl zakončen společnou spanilou jízdou.

Fotografie archív Jiří Szewieczek, autoři CF. Studio a René Harcuba.

V neděli 24. června dopoledne za proměnlivého počasí, přivítal na hasičské zbrojnici Sbor dobrovolných hasičů v Chodově, návštěvníky dne otevřených dveří roku 2018.  Hasiči představili současnou i historickou techniku a zázemí hasičů na zbrojnici. K představení moderní techniky k nám přijeli hasiči z Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje s automobilovým žebříkem AZ 32 Iveco Magirus, jednotka z Hasičského záchranného sboru podniku Sokolovská uhelná právní nástupce a.s., která ze své stanice na Vřesové přijela s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Mercedes Actros a sanitním vozem VW Transporter 4x4. K představení velké zásahové techniky k nám zavítali také hasiči z JSDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Chodovská zásahová jednotka představila cisternové automobilové stříkačky CAS 20 T815 TERRNo1, CAS 24 T815 TERRNo1, automobilový žebřík AZ30 na podvozku značky IFA a historické hasičské vozidlo Praga RN z roku 1952. Vozový park představila také městská policie Chodov, místní oddělení policie ČR a Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje. Počasí se postupně umoudřilo a tak si všichni mohli užít pěkný den.  Na expozičních stáncích předvedli ukázku s výzbrojí a výstrojí složky městského záchranného systému v Chodově společně s Policií ČR. Každý z návštěvníků, malých i velkých, prožil příjemné nedělní dopoledne se zástupci záchranných a bezpečnostních složek. Doufáme, že stejně tak i příští rok, den otevřených dveří se vydaří stejně jako ten letošní a bude velmi vysoká návštěvnost, která ukáže zájem obyvatel města i návštěvníků, o vybavení, činnost a zázemí nejen chodovských hasičů.

V neděli 24. června proběhlo na fotbalovém hřišti v Sadově další kolo karlovarské ligy, kam se sjeli družstva přípravek, mladších a starších. Náš sbor reprezentovalo jen družstvo mladších a starších. Soutěžilo se ve štafetě 4x60 metrů s překážkami a požárním útoku. Všichni disciplíny odběhali nejdříve přípravky a poté se mladší střídali se staršími. Ve štafetě 4x60 metrů s překážkami se mladší umístili na 3. místě a starší na 2. místě v požárním útoku. I přesto, že se požární útoky běhaly na dvou stavech, hřiště v Sadově jsme po slavnostním nástupu opouštěli po 15 hodině. Mladší si vedli pěkně a po celkovém hodnocení si domů odvezli 3. místo a starší v celkovém hodnocení obsadili 5. místo.

O víkendu 16. – 17. června se v Ostrově nad Ohří na nově vybudovaném atletickém stadionu u Základní školy v Masarykově ulici konalo Krajské kolo hry Plamen. První den ráno po příjezdu se družstva byla prezentovat a poté bylo krajské kolo zahájeno slavnostním nástupem. Po nástupu byla odstartována štafeta CTIF, kde jsme obsadili 3. místo. Po odběhnutí této štafety jsme se přesunuli na štafetu požárních dvojic, kde jsme v této disciplíně měli druhý nejrychlejší čas, ale kvůli malé penalizaci jsme obsadili  až 5. místo.

Po malé přestávce se přešlo na požární útok CTIF. Tato disciplína se klasicky v Karlovarské lize neběhá, protože je časově náročná a proto se běhá pouze na postupových kolech. A v této disciplíně jsme se umístili na 5. místě. Po ukončení těchto útoků CTIF byla přestávka na oběd, kde se všechna družstva vystřídala a po příchodu z oběda na stadion jsme se připravili na štafetu 4x60. V této disciplíně jsme s malou chybičkou na hasicím přístroji obsadili 4. místo.

V neděli 10. června probíhalo  od 9 hodin na stadionu u Základní školy v Hroznětíně Krajské kolo mladších žáků a setkání přípravek. Na toto krajské kolo jsme si vybojovali postup z okresního kola v Oloví.

Krajské kolo bylo zahájeno slavnostním nástupem, po kterém hned následovala štafeta požárních dvojic. U této disciplíny jsme skončili na 3. místě a zde, i byť vteřinové  zaváhaní při rozhození hadice bylo znát. Po krátkém odpočinku přišla na řadu štafeta 4x60m s překážkami a zde jsme si vybojovali 2. místo.  Po ukončení štafety následoval běh jednotlivců s překážkami, kde se v této disciplíně za chlapce umístil Šimon Gavenda na 2. místě. A jako poslední královskou disciplínou se běžel požární útok. Zde jsme na nástřikové terče předvedli krásný útok, kterým jsme si zasloužili obdiv ostatních a 1. místo v této disciplíně.

Po ukončení disciplín a úklidu všeho materiálu se šlo na oběd do základní školy a pak na očekávaný slavnostní nástup.

V celkovém pořadí jsme se umístili na pěkném 2. místě a po příjezdu na stanici děti očekávala osvěžující slavnostní sprcha.

A vedoucí měli další náročný víkend 16. a 17. června před sebou. Tentokrát je čekalo Krajské kolo starších v Ostrově.

8. června dopoledne patřilo každoroční akci, kterou pořádalo DDM Bludiště ve spolupráci se střediskem prevence MP Chodov a chodovskými hasiči s názvem "Branný den". Hlavním prvkem byla detektivní hra „Kdo vyloupil chodovskou banku?“, během které museli žáci chodovských škol odhalit pachatele loupežného přepadení chodovské banky. Všichni dostali k dispozici indicie a rébusy, s jejichž pomocí museli pátrat po pachateli. Během akce byly připraveny různé stanoviště, které jednotlivé třídy navštívily. Chodovští hasiči měli na starosti přípravu táboráku k opečení buřtů a stanoviště střelby ze vzduchové pušky. Na závěr po vyhodnocení hry byla předvedena hasičská technika včetně výroby oblíbené pěny.