Celkem padesát jednotek a sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky obdrželo ve středu 14. listopadu ocenění Dobrovolných hasičů roku 2018. Náš chodovský sbor na slavnostním večeru 8. ročníku ankety zastupovali starosta sboru dobrovolných hasičů Chodov pan Petr Maxa, pan Stanislav Šimral, pan Ing. Jiří Kiss a jako náš host zástupce města Chodov místostarosta města pan Mgr. Luděk Soukup.

Náš sbor soutěžil v kategorii sbory dobrovolných hasičů v oblasti Jih-Západ Čech, kdy jsme postoupili do finálové pětice. Na slavnostním večeru byly zveřejněny výsledky hlasováním napříč Českou republikou. První tři v každé oblasti byly oceněny finančními a věcnými dary. Náš sbor se díky hlasování všech, kteří nás podpořili, umístil na krásném druhém místě. Věcné dary, kdy všechny mají charakter zásahových prostředků, budou předány do používání při pomoci a záchraně při výjezdech a část finančního daru bude věnována na dobročinné účely.

Velmi děkujeme všem, kteří nám poslali své hlasy, a velice děkujeme všem, kteří podporují chodovské hasiče při každodenní činnosti. Ať už je to při zásazích u mimořádných událostí, tak i při dobrovolnické činnosti na úseku požární ochrany a to především při práci s mládeží.

Informace o výsledcích projektu Anketa dobrovolní hasiči roku 2018 na webu zde.

V řadách Sboru dobrovolných hasičů Chodov máme také členy, kteří mají za dlouholetou činnost pro sbor hasičské ocenění s názvem Zasloužilý hasič. Tito hasiči se účastní setkávání dalších zasloužilých hasičů z celého karlovarského kraje. Naposled se setkání uskutečnilo na počátku listopadu a my přinášíme tiskovou zprávu aktivu zasloužilých hasičů v plném znění od pana Třeby.

V sobotu 13. října 2018 oslavili manželé Josef a Krista Sosnovcovi velmi významné životní výročí, a to neuvěřitelné půlstoletí společného manželství. U této události nechyběli chodovští hasiči, kteří odvezli hasičskou kolonou svatební pár ke svému obřadu v restauraci Penzionu u nádraží. Josef Sosnovec je dlouholetý chodovský zasloužilý hasič, a ačkoliv se Kristě zprvu moc nechtělo, do hasičské ERENY nakonec nastoupila a svatební pár byl za zvuku hasičského signálu a za krásného slunečného počasí odvezen ke svému obřadu. Starosta města Patrik Pizinger potvrdil po vzájemném polibku obou manželů  dlouholeté společné pouto.

Výročí svatby je oslavou lásky, důvěry, sounáležitosti, tolerance, houževnatosti a přátelství, pokaždé však v jiném pořadí.

Gratulujeme vám ke zlaté svatbě a přejeme vám i do budoucna vše nejlepší, pevné zdraví a se vším ostatním už si poradíte!

Hasiči Chodov

Foto: Dominika Dostálová, Jiří Kiss

Uveřejněno se svolením oslavenců a autorů fotografií.

V neděli 14. října letošního roku, proběhla na Březové u Sokolova v areálu základní školy soutěž o pohár starosty města Březová a zároveň proběhlo také poslední kolo Krajské ligy mládeže.

V tento den se soutěžilo ve štafetě 4x 60 metrů s překážkami a požárním útoku. Soutěž byla ráno zahájena slavnostním nástupem všech družstev, kde bylo sděleno, že nejdříve odběhají družstva přípravek a po odběhání bude hned následovat vyhlášení výsledku přípravek, poté odběhají družstva mladších a opět bude vyhlášení a v poslední řadě odběhají družstva starších s následným vyhlášením výsledků. Počasí nám celý den přálo a tak jsme měli krásný slunečný den. V soutěži  O pohár starosty města Březová se družstvo mladších umístilo na 2. místě a družstvo starších na 3. místě.

V Krajské lize se celkově po sečtení výsledků všech závodů za celý rok družstvo mladších umístilo na 2. místě a družstvo starších na 3. místě.

V sobotu 6. října se na parkovišti u Varyády konala od 9 hodin soutěž v požárním útoku všech kategorií, která pro dospělé byla zakončením sezóny.

Dopoledne patřilo mládeži a odpoledne dospělým a dorostu. Tento den se opět začínalo přípravkou a poté hned nastoupila družstva mladších, která odběhala oba pokusy. Po doběhání obou pokusů mladších přišla na řadu družstva starších. Po ukončení všech pokusů požárních útoků následovalo vyhlášení výsledku na slavnostním nástupu. Mladší se umístili na 2. místě a starší na 7. místě. Odpoledne začalo slavnostním nástupem družstev žen, mužů a dorostu. Po rozlosování pořadí odstartovala družstva žen první pokusy požárních útoku a zároveň odběhala i pokusy druhé, to samé bylo i u družstev mužů a dorostu.

Slunečné odpoledne bylo zakončené vyhlášením výsledku na slavnostním nástupu. Družstvo dorostu se umístilo na 1. místě a družstvo žen se umístilo na 3. místě. Zároveň proběhlo i vyhlášení výsledku celé sportovní sezóny, kde družstvo žen vyhrálo i nejrychlejší útok sezóny a nejrychlejší nastříkaný terč.

Touto soutěží tedy byla zakončena sportovní sezóna dospělých a soutěžní sezóna mládeže bude zakončena tento víkend na Březové.

V neděli 23. září se konala soutěž v Jáchymově na Mariánské. Soutěžila zde družstva přípravky, mladších a starších. Přípravka soutěžila pouze v disciplíně požárního útoku. Mladší a starší družstva soutěžila v běhu na 60 metrů s překážkami a požárním útoku. V tento den celé závody propršelo a teplota se pohybovala okolo 6 stupňů, čímž měla všechna družstva dost obtížné podmínky. V běhu na 60 metrů s překážkami se za kategorii mladších umístil Vojta Novák na 3. místě a za kategorii starších to byla Andrea Nemeščuková na 3. místě. Zde si mladší celkově vybojovali 3. místo a starší 2. místo.