V pondělí 16. dubna v 17:55 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, únik ropných produktů. K zásahu do ulice Husova vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. PO příjezdu a místo události, kde nás již očekává hlídka městské policie, je průzkumem potvrzen únik kapalného uhlovodíku na parkovišti. Vzhledem k deštivému počasí a blízkosti kanalizační vpusti, je proveden okamžitý zásah posypem sorpčního prostředku.

V neděle 8. dubna v 10:08 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, které je zároveň operačním střediskem integrovaného záchranného systému, poplach naší jednotce na technickou pomoc, únik ropných produktů. K zásahu do ulice Hlavní vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T T815 TERRNo1. Na místě zásahu nás očekává hlídka městské policie. Velitel zásahu po provedeném průzkumu potvrzuje na operační středisko, že se jedná o únik nafty z osobního vozidla. Provádíme posyp uniklé látky určeným sorbentem a zároveň dočasnou provizorní opravu za použití speciálního tmelu. Majiteli bylo doporučeno odtažení vozidla do servisu.

V neděli 25. března vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor v ulici Tovární. K zásahu vyjíždíme se zásahovou technikou předurčenou na technické zásahy CAS 20/3400/210-S2T. PO příjezdu na místo, kde nás očekává hlídka městské policie a oznamovatelka. Dalším dotěžením informací je zjištěno, že v bytě se nachází osoba, která měla dříve zdravotní problémy a teď neotevírá. Provádíme otevření zabouchnutých dveří pomocí základního nástroje ze soupravy Rescop. Po vstoupení do bytu je nalezena osoba, která je v pořádku, jen tvrdě usnula. Naše jednotka se vrací na základnu. Jsme rádi, že další z mnoha výjezdů byl s dobrým koncem.

V pátek 23. března vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, únik plynu v panelovém domě v Chodově. K zásahu vyjíždíme v čase 13:19 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210- S2T T815 TERRNo1. Po příjezdu na místo zásahu v ulici Luční provádíme průzkum v budově, kde byl cítit slabý zápach thiolalkoholové složky, která se přidává jako bezpečnostní prvek do plynu právě ke zjišťování případného úniku. Provádíme průzkum vybavení všemi technickými prostředky pro tento druh zásahu, kdy je především v činnosti detektor GAS AlertMicroklip. Žádná nebezpečná koncentrace plynů nebyla v domě naměřena. Na místo se dostavil pracovník plynárenské pohotovostní služby a zástupci společenství vlastníků bytových jednotek domu. Žádný únik nebyl potvrzen. Informace byla předána na operační středisko a zástupci obou vchodů byli informováni a poučeni o činnosti v případě dalšího možného výskytu zápachu. Naše jednotka se vrací na základnu krátce před druhou hodinou odpolední. Typ události byl následně pro potřeby vyhotovení zprávy o zásahu změněn na technickou pomoc, měření koncentrací.

Ve čtvrtek 15. března vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor. K zásahu do ulice Smetanova vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 10:53 hodin. Po příjezdu na místo, kde nás již očekává hlídka městské policie, provádíme průzkum a dotěžování dalších informací. Je zjištěno, že v jednom z bytů je osoba, která neotevírá, ale je při vědomí a komunikuje se záchranáři. Na místo se dostavuje posádka Zdravotnické záchranné služby. Provádíme technické otevření bytových dveří pomocí sady Rescop. Po vstupu do bytu poskytujeme se zdravotníky první pomoc zraněné osobě. Po odvezení zraněné osoby záchrannou službou se vracíme na základnu.

Všichni hasiči, kteří při zásahové činnosti řídí hasičskou techniku, musí absolvovat pravidelné školení řidičů. Stejně je tomu i u naší jednotky. Jedno takové školení bylo naplánováno ve specializovaném pracovišti tento pátek 9. března. Ale ještě než školení začalo, vyhlásilo operační a informační středisko integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor. K zásahu do ulice Jiráskova vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 07:50 hodin. Po příjezdu na místo spolupracujeme s hlídkou městské policie a následně i hlídkou Policie ČR. Spoluprací všech zasahujících jsou získány náhradní klíče od bytových dveří a byt je otevřen bez poškození. Jedním z negativních prvků zásahu, bylo špatně zaparkované osobní vozidlo na místě, kde je to dopravní značkou zakázáno. Věc dále řešila městská policie.