Ve čtvrtek 4. února vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, odstranění stromů, kdy hrozí pád na vozovku. K zásahu do katastru obce Březová, část Kostelní Bříza vyjíždíme jako posilová jednotka se speciální technikou, a to s automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 18:46 hodin. Po příjezdu na místo zásahu dostáváme úkoly od velitele zásahu, kterým je velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Březová, která již na místě zasahuje více jak třicet minut. Ustavujeme automobilový žebřík a do záchranného koše nabíráme jednoho hasiče březovské jednotky. V tu chvíli v se v koši automobilového žebříku nachází chodovský hasič jako obsluha ovládání pohybu žebříku a březovský hasič s motorovou řetězovou pilou, který následně provádí odřezávání částí stromu. Na hlavním ovládacím stanovišti automobilového žebříku dohlíží náš strojník na LED obrazovce na dodržení všech bezpečnostních parametrů při práci s automobilovým žebříkem.

Automobilový žebřík s označením AZ 30-M1Z Iveco Magirus. Typové označení DLK 23-12 Vario CC