V sobotu 17. července v čase 02:27 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro několik hasičských jednotek na základě informace přijaté na tísňové lince o výbuchu a dýmu z bytového domu v karlovarské městské části Dvory. K zásahu, do ulice Závodní, vysílá operační středisko jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary s CAS 20 Scania, CAS 20 Scania „Cobra“ a automobilovým žebříkem AZ 40 Iveco Magirus, Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanici Sokolov s CAS 20 Scania a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus, jednotku Sboru dobrovolných hasičů Stará Role s CAS 24 Liaz, jednotku Sboru dobrovolných hasičů Tašovice s CAS 15 Renault Midlum a naší chodovskou jednotku s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. K zásahu vyjela také hlídka Policie ČR a vyšetřovatel požárů HZS. Po příjezdu na místo se řídíme pokyny velitele zásahu. Jednalo se o destrukci nádoby na teplou vodu v jednom z bytů. Událost byla překlasifikována na technickou pomoc.