V sobotu 17. července v noci, vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na ohlášený únik plynu v ulici Tovární. K zásahu vyjíždí jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov s CAS 20 Scania a naši jednotku s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA. Na místě jsme v čase 23:19 hodin. Na místo se dostavují profesionální hasiči ze Sokolova a také hlídky Policie ČR a městské policie. Je prováděn průzkum s využitím detekčních přístrojů. Je zjištěno, že k žádnému úniku plynu nedošlo, ale na parkovišti je zaparkovaný automobil, který je využíván pro práci s jízdou do fenolového hospodářství. Při chůzi okolo tohoto zaparkovaného vozidla byl cítit zápach fenolu. Událost byla operačním střediskem překlasifikována na technickou pomoc, monitoring.