V úterý 28. září vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, únik ropných produktů do Tatrovic. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 TERRA v čase 14:06 hodin. Na místě zásahu průzkumem zjišťujeme, že ropná skvrna je na silnici od Vřesové až do obce Tatrovice. Velitel zásahu informuje operační středisko a požaduje na místo další hasičskou jednotku a také správce komunikace se značkami na snížení rychlosti a s dalším hydrofobním sorbentem.

Skvrna je v zatáčkách kluzká a pro provoz nebezpečná. Na místo události se dostavila hlídka Policie ČR, se kterou spolupracujeme při řízení dopravy. Dále provádíme očištění komunikace pomocí sorbentů ze svých zásob od Tatrovic ke křižovatce na Mezihorskou. Na místo se dostavila jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov. Její velitel přebírá velení zásahu. Obě jednotky společně pokračují k očišťování komunikace od ropné látky.