Ve čtvrtek 29. dubna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro několik hasičských jednotek na požár v panelovém domě. K zásahu do ulice Hlavní vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 12:47 hodin. Po příjezdu na místo události, kde se již nachází hlídka Městské policie Chodov a hlídka Policie ČR, zjišťujeme, že požár byl lokalizován strážníkem městské policie, který je také zároveň členem naší hasičské jednotky. Jednalo se o požár na balkoně bytu. Na místo se dostavují další povolané hasičské jednotky. Osobě ze zasaženého bytu, která je intoxikována kouřem a v šoku, je poskytnuta předlékařská první pomoc. Velitel zásahu na místo povolává Zdravotnickou záchrannou službu. Jednotky hasičů provádí odvětrávání prostor, průzkum bytu nad požárem. Po příjezdu ZZS na místo, je zraněná osoba předána do jejich péče a místo zásahu je následně předáno vyšetřovateli požárů HZS a Policii ČR.

Zasahující jednotky:

JSDH Chodov – AZ 30 Iveco Magirus, CAS 20 Tatra 815 TERRNo1

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov – CAS 20 Scania

HZS Karlovarského kraje ÚO Sokolov – VEA Škoda Octavia, VW Caddy

HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov – CAS 24 Scania

HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary – CAS 20 Scania

JSDH Vintířov – CAS 30 Scania

JSDH Nová Role – CAS 20 Renault Midlum

Policie ČR – Škoda Octavia

Městská policie – Škoda Kodiak

ZZS Karlovarského kraje – Škoda Kodiak, VW Transporter