V pátek 14. května vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro několik hasičských jednotek dle požárního poplachového plánu na ohlášený požár v panelovém domě v karlovarské ulici Klínovecká. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 04:38 hodin. Na místě zásahu plníme příkazy velitele zásahu. Nad ránem došlo k rozsáhlému požáru bytu, kdy hasiči museli dvě osoby, které byly přímo ohrožené požárem, zachránit pomocí výškové techniky. Následně je hasiči předali Zdravotnické záchranné službě, která je převezla do nemocnice, stejně tak další osoba po nadýchání kouřem z bytu nad místem požáru. Vzhledem k silně zakouřenému domu velitel zásahu nařídil záchranu všech osob z ostatních bytů domu. Pro ty byl připraven hasičský evakuační autobus. Po uhašení plamenů byla provedena kontrola ostatních bytů v domě a postupně se jejich obyvatelé mohli vrátit zpět, nebylo potřeba zajistit pro nikoho náhradní ubytování. Příčina a výše škody, jsou předmětem vyšetřování.

Jednotky na místě:

HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary - CAS 20 Scania „COBRA“, CAS 20 Scania, AZ 40 Iveco Magirus

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov - CAS 20 Scania

HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov - evakuační autobus

JSDH Chodov - CAS 20 T815 TERRNo1

JSDH Stará Role - CAS 24 Liaz L101

JSDH Ostrov - CAS 20 Man

JSDH Tašovice - CAS 15 Renault Midlum

JSDH Hájek - CAS 20 Scania

 

Další foto na webu HZS Karlovarského kraje ZDE.