V pondělí 16. srpna byl na tísňovou linku hasičů nahlášen požár v karlovarské ulici Moskevská. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach pro několik jednotek hasičů stanovených požárním poplachovým plánem. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 16:29 hodin. Na místo vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Ostrov. Jako první byli na místě karlovarští hasiči se dvěma cisternovými automobilovými cisternami a automobilovým žebříkem. Průzkumem je zjištěno, že došlo k zakouření domu zplodinami hoření po požáru potravin v jednom z bytů. Požár je rychle zlikvidován a jednotky jedoucí na místo zásahu, jsou odvolány operačním střediskem zpět na základnu.