Ve středu 18. srpna ráno vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky hasičů ve druhém stupni poplachu. Na tísňovou linku byl nahlášen požár budovy na zpracování dřeva. K zásahu do obce Nové Hamry vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nejdek, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Pozorka, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Pernink, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Abertamy, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Potůčky. Naše jednotka vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 05:58 hodin.

Po příjezdu prvních jednotek na místo zásahu, je požár lokalizován a situace je stabilizována. Naše jednotka je proto na pokyn velitele zásahu odvolána operačním střediskem zpět na základnu.

Fotografie poskytnula do našeho archívu JSDH Nejdek.