Ve středu 1. března krátce po dvanácté polední hodině vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na dopravní nehodu se zraněním. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 a velitelským automobilem VEA Škoda Octavia. Po příjezdu na místo události ustavujeme zásahovou cisternu do takzvaného nárazníkového postavení. Na místě nehody spolupracujeme s Městskou policií Chodov, Policií ČR a Zdravotnickou záchrannou službou. Na silnici směrem na Vřesovou došlo ke střetu nákladního automobilu a chodce. Při našem příjezdu prováděli strážníci městské policie a příslušníci obvodního oddělení Policie ČR kardiopulmonální resuscitaci zraněné osoby. Život zachraňující úkony přebírá posádky zdravotnické záchranné služby, která využívá speciální technické prostředky z výbavy sanitního vozidla. Na místo nehody se dostavuje také jednotka profesionálních hasičů HZS ze stanice Sokolov. Naše jednotka nejen že vypomáhá v konkrétních činnostech, ale prověřuje místo pro možné přistání vrtulníku letecké záchranné služby a provádí také vizuální oddělení místa nehody od zraků obyvatel Chodova. Jelikož nešlo zakrýt celé místo nehody, tak obyvatelé města nepochopitelně v blízkosti místa zásahu sledovali činnost záchranářů a vážně zraněnou osobu. Naši hasiči museli důrazně vykázat některé osoby s dětmi z blízkosti nehody.

Lékař nakonec musel prohlásit úmrtí osoby. Na místo se dostavují příslušníci Skupiny kriminální policie a vyšetřování a naše jednotka je následně odeslána velitelem zásahu zpět na základnu. Silnice vedoucí směrem na Vřesovou byla po celou dobu zásahu i vyšetřování zcela uzavřena pro veškerý provoz.