V sobotním odpoledni, druhého adventního víkendu, proběhl u naší jednotky výcvik s automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus. Výcviku se účastnila jen část jednotky, abychom splnili všechny nařízení a opatření v souvislosti s COVID-19. Naši hasiči procvičovali hašení z výškové techniky, kdy vytvářeli přívodní hadicové vedení k cisternové automobilové stříkačce z podzemního hydrantu, dopravní vedení po žebříkové sadě do záchranného koše, hašení z koše pomocí hasícího monitoru plnoproudem i kombinovanou proudnicí. Dále procvičovali pohyb na střeše budovy a dohašovaní pomocí hasební sady. Následovalo vnikání do uzavřených prostor přes okno ze záchranného koše s využitím sady Rescop a záchrana osoby pomocí košových a vanových nosítek z nadzemního podlaží pomocí automobilového žebříku. Výcvik byl zakončen kondičními jízdami s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 a automobilovým žebříkem AZ 30.