Sbor dobrovolných hasičů Chodov ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a Krajským sdružením hasičů Karlovarského kraje, za podpory Města Chodov, Karlovarského kraje, Agentury Živý kraj, a společností KH Czechia

zve veřejnost v sobotu 6. května dopoledne

na společenskou akci setkání historických hasičských praporů, kdy proběhne mše svatá v kostele Sv. Vavřince. Po skončení mše proběhne žehnání nového praporu a následně postupné předání pamětních stuh jednotlivým praporům. Následovat bude uctění památky padlých a uctění Dne vítězství - konce 2. světové války v městském parku za účasti všech historických praporů a dalších pozvaných hostů.

Poslední březnovou sobotu 25.3.2023 proběhl 8.ročník soutěže Jablonecké haly mladých hasičů v běhu na 60m s překážkami. Chodovská mládež chtěla navázat na úspěchy z minulého roku a přihlásila celkem 7 jednotlivců, aby tak poměřily síly se špičkou z celé České i Slovenské republiky. V zimním období nelze trénovat na překážkách a tak jsme napjatě očekávali, jak se naše mládež uvede. Všichni předvedli solidní výkony přestože byla znát opatrnost na překážkách. Výsledky:
Kategorie starší dívky (přihlášeno 355 dívek!!!).
Dominika Slavíčková předvedla svůj průměrný výkon s časem 15.54 a obsadila v nabité konkurenci 161.místo. Eliška Šimralová rovněž zaběhla opatrnější pokus a s časem 15.82 obsadila 170.místo. Laura Hofrichterová bojovala s drobnými nedostatky v 2 části trati, ale byl to teprve její 2.závod v kategorii starší, a s časem 17.17 tak obsadila 230.místo. Nikola Balážová i přes slibný začátek měla nakonec drobné problémy v 2.části trati a s časem 17.18 (231.místo) – teprve 2. závod v kategorii starší.
Kategorie starší žáci (přihlášeno 251 chlapců!!!).
Marek Brom předvedl v zajišťovacím pokusu bez chyb nový osobní rekord 15.08 a obsadil tak 83.místo. Filip Belička, tentokrát startující pod týmem Mírová, předvedl standardní výkon čas 15.17, který stačil na 88.místo. Denis Hynšt se potýkal s drobnými nedostatky v 2.části trati s časem 16.98 obsadil tak 146.místo. I pro něj to byl teprve 2.závod po přechodu na překážky kategorie starší.
Všem reprezentantům patří respekt a poděkování za předvedené výkony, byť to bylo po zimě letošní první seznámení s překážkami, v tak silné konkurenci a ve velmi dlouhém závodě. Byť se ukázaly chybičky pramenící z nedostatku tréninků, ale na druhou stranu, to, co se přes zimu podařilo natrénovat, to se povedlo. Za necelý měsíc už nás čeká první závod seriálu STIMAX CUPu v Ústí nad Labem, tak do té doby musíme využít tréninky ke zlepšení.

Sbor dobrovolných hasičů v Chodově pořádal, po nucené pauze, v sobotu 18. února tradiční hasičský ples. Tato významná společenská událost se konala ve velkém sálu KASS v Chodově od 20:00 hodin. Hostům, kterých bylo přes čtyři stovky, hrála k poslechu a k tanci Funny Orchestra Jaroslava Kleina. Každý účastník hasičského plesu vyhrál nějakou cenu z tomboly. Děkujeme sponzorům a členům sboru, za věnování cen do tomboly.

Náš sbor opět pořádá tradiční hasičský ples a v sobotu 18. února od 20 hodin v KASS Chodov. Kdyby jste zatoužili se společensky pobavit za doprovodu vyhlášené kapely Funny Orchesta Jaroslava Kleina, případně vyhrát v tombole, neváhejte a rezervujte si a Vaším blízkým vstupenky u velitele jednotky Jiřího Kisse na tel. čísle 725 056 503.

Teď víc než kdy jindy si ceníme toho, být spolu s našimi rodinami. Proto vám přejeme mnoho krásných vánočních setkání, plných pokoje a rodinné pohody. Krásné vánoční svátky a všechno nejlepší v nadcházejícím novém roce.

Sbor dobrovolných hasičů Chodov

O uplynulém víkendu absolvovala mládež chodovských hasičů letošní poslední závody, které se konaly na Sokolovské kryté dráze stadionu Baník. Prosincové šedesátkování a Trojákování jsou vlastně už takové závody bez tréninku, kdy počasí nedovolí trénovat venku a ukáže se tak, co v kom zůstalo z uplynulé sezóny.
Nesmyslné rozdělení do věkových kategorií nás trochu rozhodilo a nedovolilo nám tak nasadit do kategorie mladší žáci naše horké favority na medaile, nicméně mládež bojovala a i tak získala řadu úspěchů:

V termínu 9. - 16.7. jsme opět jako předchozí roky s dětmi vyrazili na tábor do Českého ráje. Jako vždy cesta netrvalo dlouho a než jsme se nadáli, byli jsme na místě.
V den příjezdu jsme si vybalili každý své věci a následně si děti užívaly vodní radovánky ve velkém bazénu a trampolíně.

Každý další den vždy po skvělém obědě od našeho šéfkuchaře ‘‘Chipa‘‘, který se o naše žaludky staral celý týden, na nás čekaly připravené výlety a akce v podobě laser gamu. Na tuto akci se děti těšily a i se hned rozdělily do týmů kdo, s kým a proti komu bude hrát. Všichni si to moc užili a mluvilo se o tom až do konce tábora.
Další skvělá aktivita pro děti byla jízda na motokárách na trase dlouhé 1,2km. Pak v 30m podzemí prohlídka Bozkovských dolomitových jeskyní; lezení na ferratě Vodní brány v Semilech. Kdo nechtěl, zůstal na chatě a užíval si koupání v bazénu či hraní různých her (stolní fotbal, kulečník, či ping pong ). Dále pak byla prohlídka historických aut a motorek, návštěva kina a jeden den byl odpočinkový a to procházkou po vesnici s dobrodružstvím a hádankami k vysvobození Dočkyho. Poslední den v noci nesměla chybět ani stezka odvahy, kde na konci této stezky u Kapličky čekala naše ‘‘Zdena‘‘

O zdraví a léky se starala naše zdravotnice Lucinka.

V pátek jsme začali pomalu balit věci, které již nebudeme potřebovat a v sobotu dopoledne jsme již vyrazili nazpět domů.

Díky našim skvělým řidičům proběhla cesta bez problémů a dorazili jsme v pořádku domů.

Všichni jsme si tábor moc užili, jen ten týden utekl opravdu jako voda.
Závěrem bychom chtěli poděkovat společnosti CHOTES a Madre-Cat s.r.o. za finanční podporu na naši letní aktivitu.

3.9.2022 se v Děčíně konalo 4.kolo STIMAX CUpu, seriálu soutěže jednotlivců v běhu na 60m a 100m s překážkami.

Naše mládež předvedla nádherné výkony a znovu spoustu osobních rekordů. 

Kategorie mladší dívky (33 závodnic):

Nikola Balážová opět předvedla špičkový výkon a výrazné posunutí osobního rekordu na 14,62. Získala stříbrnou medaili a před posledním kolem tak zatím úspěšně hájí skvělé 2.místo v průběžném pořadí seriálu.

Laura Hofrichterová, i přes drobnou chybičku těsně před cílem, obsadila velmi pěkné 11.místo s časem 17,89.

V sobotu 13. srpna bude v Chodově probíhat nejen Vavřinecká pouť, ale také Den otevřených dveří u chodovských hasičů. V prostorách hasičské zbrojnice v ulici Husova od 9 do 12 hodin bude probíhat prezentace hasičů, městské policie, Policie ČR a Zdravotnické záchranné služby.

Kvalifikace všech chodovských jednotlivců na MČR!!!

18.6.2022 byl pro nás klíčový den = 3.kolo STIMAX CUPu, seriálu závodu jednotlivců v běhu na 60 metrů a 100 metrů s překážkami a zároveň uzavření kvalifikace na zářijové MČR jednotlivců.

Přestože počasí v Ústí nad Labem opět předvedlo další extrém – teploty až 36°C, naše mládež předvedla nádherné výkony.

První červnový víkend proběhlo v Ostrově na Karlovarsku krajské kolo hry Plamen – souboj družstev mladých hasičů Karlovarského kraje o postup na Mistrovství ČR. Celkem 6 disciplín čekalo v dvoudenním klání na 8 družstev z celého kraje, která si vybojovala účast v okresních kolech.  

A jak si vedla chodovská mládež posílená o 2 dívky z Kynšperka nad Ohří? 

Po vítězství v první disciplíně, ve štafetě CTIF, jsme pak trochu rozpačitě vstoupili do další disciplíny, útoku CTIF. Po absolutně nevydařeném prvním pokusu hrozil propad v průběžném pořadí do zadních pozic a téměř jistý konec nadějí v boji o přední příčky. Potřebovali jsme se uklidnit a soustředit se na 2. pokus. Ten byl pak znatelně lepší a vynesl nám solidní 3.místo v disciplíně a minimální ztrátu na čelo průběžného pořadí. Odpolední blok disciplín byl zahájen štafetou dvojic, kde jsme sice velmi těsně, ale přece, zvítězili a bodově se tak dotáhli na průběžně vedoucí družstvo Dalovic. Následovala štafeta 4x60m s překážkami, kde jsme i přes drobné ztráty na předávkách docílili našeho standardního času, který stačil na pěkné 2.místo.

Poslední disciplínou prvního dne byl Závod požárnické všestrannosti a boje se tak přesunuly do přírodního prostředí v Boru nedaleko Ostrova. Přestože jsme měli nejrychlejší běžecký čas, nasbírali jsme oproti jiným hlídkám více trestných minut za chyby, které jsme dříve nedělali. To byla škoda, třetí místo v této disciplíně pro nás znamenalo sice upevnění průběžného 2.místa, ale ztrátu 3 bodů na vedoucí tým Dalovic. Boj o postup na MČR se před poslední disciplínou v podstatě zúžil už jen na tým Dalovic a Chodova.