Letos poměrně brzy a to 9.3.2024 proběhl 9.ročník soutěže Jablonecké haly mladých hasičů v běhu na 60m s překážkami. Chodovská mládež chtěla navázat na úspěchy z minulého roku, nicméně zdravotní problémy pustily na start nakonec jen 4 členy našeho družstva, aby poměřili síly se špičkou z celé České i Slovenské republiky. V zimním období nelze trénovat na překážkách a tak jsme napjatě očekávali, jak si naše mládež povede. Přestože byla znát opatrnost na překážkách, všichni předvedli solidní výkony:

Sbor dobrovolných hasičů v Chodově pořádal v sobotu 2. března tradiční hasičský ples. Tato významná společenská událost, která byla poslední v letošní plesové sezoně, se konala ve velkém sálu KASS v Chodově od 20:00 hodin. Hostům hrála k poslechu a k tanci Funny Orchestra Jaroslava Kleina. Každý účastník hasičského plesu vyhrál nějakou cenu z tomboly. Děkujeme sponzorům a členům sboru, za věnování cen do tomboly.

MĚSTO CHODOV

HNUTÍ NEZÁVISLÝCH ZA HARMONICKÝ ROZVOJ OBCÍ A MĚST

KH CZECHIA

RESCOP SYSTÉM

TELESKOPICKÉ STOŽÁRY

SKF CHODOV

SEDLECKÝ KAOLÍN

CARSFOLIE

PORCELÁNKA RUDOLF KÄMPF

PIVOVAR PERMON

MBN SLOUKA, SLOUKOVÁ

JOSEF BRYCHTA – ČERPACÍ STANICE

CHOTES CHODOV s.r.o.

KASS CHODOV 

ALVA Computer - Ing. Petr Beneš

Allianz pojišťovna

Bohemia Porcelán

Elektro Žďárský

Dobroty a dárky Suková

Elektro - Martin Szewieczek

Gardena - Jan Peřina

Herna - bar Slávia

Květinka - Šanderová

KOVO – DVOŘÁK

MUDr. Maxová

Marcela Vimrová - kadeřnictví

Pizzeria Andoliny

Požární prevence - Mychajliv

PROBO - Petr Machara

RM Security - Roman Meškán

Restaurace SRDCOVKA

Salon Relax Chodov

TAXI Jan Suchan

T. B. G. Karlovy Vary

TIPO - Šimice

Pivovar Chodovar

Úklid Laresová

Výstroj a výzbroj Počerny

Zlatnictví Rubín - Vrbka

Čištění interiérů - Henzselová

Autoservis Hojka

Klidné prožití vánočních svátků bez návštěvy hasičů v plné zbroji

a vše nejlepší v novém roce 2024,

přejí členové Sboru dobrovolných hasičů z Chodova

Novou sezonu 23/24 otevřelo halové měření sil mládeže v Sokolovském atletickém tunelu, kde se 9.12.2023 konalo tradiční „Prosincové šedesátkování a trojákování“.

V kategorii mladší chlapci si za čas 22.37 odvezl vítězství Teodor Kaňa, startující v dresu Mírové.

Velkou radost nám v kategorii starší přinesly výkony našich dívek, kdy Nikola Balážová získala stříbrnou medaili za čas 14.45 a hned za ní Dominika Slavíčková s časem 14.64 brala bronz. S časem 16.64 se na pěkném 8.místě umístila Laura Hofrichterová.

Mezi staršími chlapci exceloval v dresu Mírové Filip Belička, který za čas 14.39 získal stříbro. Chodovský Marek Brom se pak kvalitním časem 15.53 umístil na 6.místě. Kategorie dorostu nás čekal běh na 60m s hadicemi bez překážek, tzv. Trojákování, ve kterém je důležité skloubit techniku zapojování hadic s rychlostí.

Téměř všichni chodovští mládežníci si tuto disciplínu zkusili poprvé a v těžké dorostenecké konkurenci se navíc řadili i k těm nejmladším. Přesto dokázali bezchybnými výkony potrápit i o 5let starší soupeře a získali tak krásná umístění: v dorostenkách si pomyslnou bramborovou medaili za 4.místo odvezla Dominika Slavíčková, následovaly na 9.místě Eliška Šimralová, na 11.místě Nikola Balážová a hned na 12.místě Laura Hofrichterová. U dorostenců byl věkový rozdíl znát ještě více, přesto se chodovští chlapci neztratili a Marek Brom bral 10.místo a Filip Belička 13.místo.

Dne 7.10.2023 vyrazilo družstvo starších na poslední závod této sezóny v požárním útoku, které se konalo tradičně u Varyády v Karlových Varech. V konkurenci 10 družstev Karlovarského kraje si nakonec družstvo přivezlo pěknou bronzovou medaili.

Premiérovou disciplínu „Závod hasičské všestrannosti a brannosti“ úspěšně absolvovalo pětičlenné družstvo mladších dne 21.10.2023 v Kynšperku nad Ohří, kde se konalo okresní postupové kolo. Družstvo ve složení: Karolína a Petr Michalovi, Teodor Kaňa, Daniel Souček a Jakub Čenec zvítězilo a zajistilo si postup na krajské kolo. To se pak konalo v Boru dne 4.11.2023, sestavu doplnil Daniel Černý (místo Daniela Součka) a v konkurenci 7 družstev jsme si skvělým 2. místem zajistili úspěšnou kvalifikaci na MČR, které se bude konat první dubnový víkend příštího roku ve Vlašimi. Blahopřejeme !!!

V pražské Stromovce se dne 4.11.2023 konal tradiční Memoriál Marty Habadové, přeboru chlapců a dívek v běhu na 60m s překážkami. V těžké konkurenci závodníků z celé ČR a SR se naše mládež snažila o další vylepšení svých osobních rekordů. To se nakonec povedlo jen Dominice Slavíčkové, která časem 13,62 umístila na 93.místě z 358(!) starších dívek. S odstupem se pak za ní umístily Eliška Šimralová na 229.místě (čas 15,14) a Laura Hofrichterová na 310.místě (čas 17,10).

V konkurenci 247 starších chlapců nás potěšil i Filip Belička v dresu Mírové a pěkným výkonem 14,42 a obsadil tak 102.místo, Marek Brom časem 16,02 obsadil 157.místo.

V prostorách Národního muzea v Praze slavnostně převzal od generálního ředitele HZS České republiky genpor. Vladimíra Vlčka medaili Hasičského záchranného sboru České republiky dlouholetý člen našeho Sboru dobrovolných hasičů Chodov a bývalý starosta města pan Josef Hora. Při slavnostním předávání ocenění v prostorách Národního muzea v Praze den před státním svátkem bylo oceněno celkem 89 osob. Pan Josef Hora obdržel medaili Za zásluhy o bezpečnost. 

Velká gratulace od celého SDH Chodov

Je sobota 30.9.2023, slunečné počasí, bezvětří, jsme v Chomutově a na pořadu je finálové kolo STIMAX CUPu, seriálu soutěží v běhu na 60m a 100m s překážkami. Rekordní účast jednotlivců protáhlo soutěž až do západu slunce. Přesto jsme si odvezli hřejivý pocit v srdci díky krásným zážitkům z výkonů našich svěřenců.

Nejprve Teodor Kaňa v dresu Mírové vylepšil osobní rekord na 20.69, což stačilo na 24.místo z 41 startujících.

V konkurenci 71 startujících pak přišlo na řadu trio našich starších dívek (původně to mělo být kvarteto, ale Nikolu Balážovou nepustily na start zdravotní potíže). Eliška Šimralová bezchybným výkonem neskutečně posunula svůj osobní rekord až na 13.53 (10.místo), Laura Hofrichterová se dočkala pokoření vysněné hranice 15 vteřin s časem 14.94 (25. místo), Dominika Slavíčková solidním časem 14.97 obsadila 26.místo.

U starších chlapců zazářil Marek Brom, který novým osobním rekordem 14.52 obsadil 18.místo. Filip Belička pak po nepovedeném prvním pokusu předvedl pěkný výkon a časem 14.49 se umístil na 17. místě z 69 startujících.

Dorostenec Tomáš Orava si nechal svůj „luxusní zákusek“ na poslední závod sezóny. V obou pokusech nakonec v podstatě zapojoval rozdělovač „na jistotu“ a pokaždé vylepšil svůj osobní rekord. Čas 18.80 z prvního pokusu dokázal vylepšit až na 18.31 v pokusu druhém. To znamenalo krásné 8.místo z 35 startujících.

Nám jako trenérům tento den zůstane v srdci hodně dlouho!  5 osobních rekordů našich svěřenců a potvrzení vyrovnaných výkonů u ostatních tak znamenalo krásné umístění všech v celkovém hodnocení seriálu STIMAX CUPu.

Tak je tu podzim a nastal očekávaný vrchol letošní sezóny - MČR v běhu jednotlivců na 60m s překážkami, které se konalo 23.9.2023 v Brně. Projít náročnou kvalifikací se podařilo dokonce až 6 chodovským mládežníkům. Závodníky přivítal nádherný stadion a špičková organizace, ale také velmi tvrdá konkurence toho nejlepšího z celé ČR. V každé kategorii poměřilo síly vždy 120 jednotlivců.

V kategorii mladší chlapci se dresu Mírové nejprve představil Teodor Kaňa, který předvedl svůj standardní výkon a časem 22.04 obsadil 104.místo. V kategorii starší chlapci už to bylo znatelně lepší, kdy Filip Belička (v dresu Mírové) po nepovedeném prvním pokusu zabral, soustředil se a časem 14.11 (86.místo) se těsně přiblížil ke svému osobnímu rekordu. Zato chodovský Marek Brom se tím vůbec nepáral a hned prvním pokusem znovu vylepšil svůj osobní rekord na 14,75 (95.místo).Další radost nám udělaly výkony starších dívek z Chodova, které dosáhly nových osobních rekordů a pokořily dlouho dobývanou hranici 14 vteřin. Nikola Balážová s časem 13,43 obsadila 68.místo, Dominika Slavíčková, jen setinu za svým dosavadním osobákem, s časem 13.90 obsadila 88.místo a Eliška Šimralová s časem 13,98 brala 90.místo.

Poslední víkend školních prázdnin 2.9.2023 se konalo v Děčíně 3. kolo seriálu STIMAX CUPu, přeboru jednotlivců na 60 a 100 m s překážkami. Po 2měsíční prázdninové pauze tak mohla chodovská mládež předvést, že nic nezapomněla.

Novým osobním rekordem 14,83 se blýskl Marek Brom, což stačilo na 20.místo v kategorii starší chlapci (64 startujících). Ve stejné kategorii předvedli časy jen několik setin od svých osobních rekordů Denis Hynšt (15,64-26.místo) a Filip Belička 14,21-16.místo.

V kategorii starší dívky startovalo celkem 63 dívek a všechny naše holky se přiblížily ke svým osobním rekordům jen na pár setin. Na 14., 15. a 16.místě se tak za sebou seřadily parťačky Eliška Šimralová (čas 14:28), Dominika Slavíčková a Nikola Balážová (obě čas 14:30) a na 29.místě je následovala Laura Hofrichterová (15,32).

Velmi vyrovnané výkony na hranici osobních rekordů udělaly trenérům velkou radost a držíme tak palce jednotlivcům, kteří si vybojovali postup na MČR, které se bude konat 23.9. v Brně.

V kategorii starší dorost se tentokrát nedařilo Tomášovi Oravovi, který s časem 21,06 obsadil 19.místo (z 28).

Zatímco poslední srpnový víkend bojovali chodovští hasiči s obrovským požárem v Citicích, bojoval i náš dorostenec Tomáš Orava na MČR družstev v Sokolově za tým dobrovolných hasičů z Karlovarského kraje. Do týmu Karlovarského byl vybrán na základě předvedených výkonů na MČR dorostu. V disciplíně 100m s překážkami hned prvním pokusem dosáhl na nový osobní rekord 19.19 pokusem, a to i přes drobné chyby způsobené následky deště. Tomáš tak pomohl družstvu Karlovarského kraje obsadit celkové 9.místo (ze 17 startujících) v celkovém hodnocení všech disciplín. Dosažený čas sice stačil na 75.místo (ze 136 startujících), ale jednalo se o kategorii dospělých a Tomáš letos patří do kategorie dorostu.  Zúročila se tak intenzivní 3týdenní přípravu na novém tartanovém cvičišti v Nové Roli, kdy konečně mohl trénovat na dospěláckých překážkách. Kolegům v Nové Roli tak mockrát děkujeme a závidíme podmínky, které mají k dispozici… 

8.-15. 7.2023 jsme v rámci Letního soustředění mládeže absolvovali bohatý program, tentokrát na „vysokohorské“ základně v Peci pod Sněžkou ve výšce 1000m n.m. Zazávodili jsme si na motokárách, zaběhali při LASER GAME, mrkli do kina, sjeli na koloběžkách Černou horu a na památku si ozdobili plecháčky z místní manufaktury. Mezitím vařili, jedli, školili záchranářství a relaxovali… Skvělý týden s úžasnou partou dětí a vedoucích!!! S dopravou na soustředění nám opět pomohli CHOTES, s. r. o. a také Martin Drechsler ze společnosti MADRE - CAT, s. r. o., kterým tímto děkujeme za podporu.