Ve čtvrtek 15. února vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro čtyři jednotky na železniční nehodu v Nové Roli, kdy došlo ke sražení chodce, který se pohyboval v průjezdném profilu tratě. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 19:38 hodin. Po příjezdu na místo, kde již zasahuje jednotka SDH Nová Role a hlídka Policie ČR, spolupracujeme při provádění kardiopulmonální resuscitace  s nasazením automatického externího defibrilátoru. Na místo zásahu se dostavuje jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary a posádky Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje. Je prováděná rozšířená KPR a je vybráno místo pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby. Následně konstatuje lékař úmrtí osoby. Vrtulník LZS je odvolán a místo zásahu je předáno jednotce HZSp Správa železnic a Policii ČR.

V pondělí 5. února před polednem, vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na řešení dopravních nehod. K nehodě osobního a nákladního vozidla na výjezdu z Chodova směrem na Vřesovou vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 11:20 hodin. Současně na místo nehody míří jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, hlídka Policie ČR, hlídka Městské policie Chodov a posádka ZZS. Po našem příjezdu provádíme zajištění místa nehody, protipožární opatření, přebíráme do péče zraněné dítě z osobního vozidla, kontrolu zdravotního stavu dalších účastníků nehody, předlékařskou první pomoc zraněné osobě. Po příjezdu posádky ZZS předává zdravotník naší jednotky dítě do péče zdravotnickým záchranářům a spolupracuje na dalším ošetřování.

Ve čtvrtek 18. ledna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky na dopravní nehodu osobního vozidla. K zásahu na dálnici D6 na 135 kilometru ve směru na Karlovy Vary, jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 05:55 hodin. Při jízdě k zásahu dostávají vyslané jednotky informaci o zranění při nehodě a špatné sjízdnosti komunikace v místě nehody. po našem příjezdu na místo zásahu, kde již zasahují jednotky HZS Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov a centrální stanice Karlovy Vary, dostáváme úkoly od velitele zásahu. 

V neděli 7. ledna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na řešení dopravní nehody osobního vozidla u Staré Chodovské. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 19:41 hodin. Po příjezdu na místo zásahu je zjištěno osobní vozidlo po dopravní nehodě mimo vozovku. Řidič se na místě nenacházel a podle všech znaků z místa nehody utekl. Naše jednotka provedla protipožární opatření. Na místo se dostavuje jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary. Místo zásahu bylo předáno Policii ČR a jejím vyšetřovatelům.

Ve čtvrtek 4. ledna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky na dopravní nehodu osobního vozidla. K zásahu do katastru obce Vintířova jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 21:27 hodin. Na místo vyjela také jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a jednotka SDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Na místě jsme jako druhá jednotka a jelikož byla situace již stabilizována, tak nás velitel zásahu po nějaké době v záloze, odesílá zpět na základnu.

Posledním zásahem hasičské jednotky Chodov v roce 2023 bylo řešení následků dopravní nehody na silnici 222 v katastru obce Vřesová. K zásahu nás vyslalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v neděli 31. prosince v čase 09:18 hodin. K nehodě osobního vozidla vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA. Současně na místo vyráží jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania. Na místě se potvrzují prvotní informace o nehodě. provádíme zajištění místa nehody, protipožární opatření, kontrolu zdravotního stavu posádky. Po příjezdu profesionální jednotky ze Sokolova, přebírá její velitel velení zásahu podle práva přednostního velení a my plníme úkoly stanovené velitelem zásahu. 

Na základnu se vracíme ještě v dopoledních hodinách a tím uzavíráme zásahovou činnost v roce 2023.

Ve čtvrtek 28. prosince vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na řešení dopravních nehod. Vzhledem k tomu, že dopravní nehodu ohlásil bezpečnostní systém vozidla eCall, vyrazili k nehodě okamžitě všechny základní složky IZS a také Městská policie. K zásahu do ulice Vítězná jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 02:30 hodin. Na místě provádíme zajištění místa nehody, průzkum, protipožární opatření, předlékařskou první pomoc, zachytávání provozních náplní vozidla. Na místo se dostavují všechny povolané složky a zraněného řidiče předáváme do péče zdravotnickým záchranářům. Dopravní nehodou osobního vozidla došlo k poškození čtyř zaparkovaných vozidel. 

Ve středu 27. prosince jsme vyjeli na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na dopravní nehodu osobního vozidla na silnici z Mírové do Jimlíkova. K zásahu na místě, které moc dobře známe a interně mu říkáme "Bermudský trojúhelník" protože se tam vyskytuje nějaká anomálie výskytu častých dopravních nehod, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 14:12 hodin. K nehodě vyslalo operační středisko také jednotku HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania. Na místo nehody přijíždíme společně s karlovarskou jednotkou a na pokyn velitele zásahu provádíme průzkum a další činnosti prováděné u dopravní nehody se zraněním osob. Na místo se dostavují další základní složky IZS. Po splnění všech úkolů, nás velitel zásahu odesílá zpět na základnu.

Ve čtvrtek 7. prosince jsme vyjeli na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na dopravní nehodu osobního vozidla na silnici z Vřesové do Tatrovic. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 15:29 hodin. K nehodě vyslalo operační středisko také jednotku HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania. Na místě nehody jsme jako první a potvrzujeme nehodu osobního vozu, kdy na projíždějící vozidlo spadl strom. Řidič, který nebyl zraněn, se nacházel mimo vozidlo. Provádíme všechny standardní úkony při řešení dopravních nehod a následně postupné odstraňování stromu, který byl přes celou šířku vozovky. Mezi tím se na místo dostavuje sokolovská jednotka a hlídka Policie ČR. 

V pátek 1. prosince vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na dopravní nehodu osobního vozidla v katastru obce Mírová. K zásahu vyjela jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary a chodovská jednotka. K nehodě jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 10:45 hodin. Na místě zásahu spolupracujeme s karlovarskou jednotkou hasičů a hlídkou Policie ČR. Osobní vozidlo skončilo mimo vozovku, ale ke zranění osob nedošlo.

V pátek 1. prosince vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na dopravní nehodu osobního vozidla v Jimlíkově. K zásahu vyjela jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary a jednotka SDH Chodov. K nehodě vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 09:29 hodin. Po příjezdu zajišťujeme místo zásahu a provádíme průzkum, který ukázal, že se řidičce udělalo nevolno. Na místo přijíždí posádky ZZS a družstvo karlovarských hasičů.