V úterý 17. května, v době zásahu na požáru výškové budovy v ulici Smetanova, vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro druhé družstvo naší zásahové jednotky, a to na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. Na tísňovou linku bylo ohlášeno, že v bytě ulici Vítězná se nachází osoba a neozývá se. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 Tatra 815 TERRA, automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 16:05 hodin. Po příjezdu na místo, kde nás očekává oznamovatel, hlídka Policie ČR a hlídka městské policie, provádíme násilné otevření bytu pomocí nářadí Rescop. V bytě je nalezena mrtvá osoba. Místo zásahu je předáno Policii ČR a my se vracíme na základnu.

V úterý 17. května je na tísňovou linku TCTV 112 nahlášen požár ve výškové budově v Chodově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach několika hasičským jednotkám, včetně speciální techniky. K zásahu do ulice Smetanova jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Tatra 815 TERRNo1, automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 11:07 hodin a následně také s dopravním automobilem DA Iveco Daily. Na místě provádíme prvotní průzkum. Před domem je několik osob, které provedli samovolnou evakuaci, a ze vchodu domu se šíří kouř z požáru. Stále probíhá evakuace a průzkumem zjišťujeme, že hoří elektroinstalace mezi osmým a dvanáctým patrem. Spolupracujeme s hlídkou městské policie Chodov a hlídkou Policie ČR.

V pondělí 16. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje naší jednotce na ohlášený pravděpodobný únik plynu. K zásahu do ulice Nejdecká jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 16:18 hodin. Po příjezdu na místo provádíme průzkum. Vnějším i vnitřním průzkumem nebyl detekován žádný únik plynu, nebyly naměřeny žádné nebezpečné koncentrace a nebyl cítit žádný charakteristický merkaptanový zápach přidávaný do zemního plynu.

V neděli 15. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje naší jednotce na otevření uzavřených prostor, při nebezpečí z prodlení. K zásahu do Nového Sedla jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 13:17 hodin. Po příjezdu na místo provádíme průzkum. Uživatelka bytu má být uvnitř, ale nikdo se neozývá. Jednotka na pokyn velitele zásahu provádí vniknutí do domu oknem. Ještě před započetím prací se majitelka objevuje v okně. Provádíme kontrolu zdravotního stavu majitelky. Ta se cítí dobře, prý jen tvrdě spala a ošetření ZZS nepožaduje.

V sobotu 14. května jsme vyjeli na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na požár travního porostu v katastru Nového Sedla. K zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 16:20 hodin a následně v čase 16:43 hodin na vyžádání VZ také s UTV Bombardier. Na místo zároveň vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov. Na tísňovou linku byl hlášen menší požár, ale při příjezdu hasičů na místo a provedeném průzkumu byl již rozsah 100x20 metrů.

V úterý 10. května vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, únik ropných produktů. K zásahu do U Koupaliště vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 12:23 hodin. Po příjezdu na parkoviště u marketu je potvrzen únik benzínu z vozidla, které se již na místě nenacházelo. Jednotka provedla posyp uniklé látky sypkým sorbentem. Po úklidu komunikace se vracíme zpět na základnu.

V sobotu 7. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. K zásahu do ulice ČSA, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 07:23 hodin. Základní informace byla, že se v bytě má nacházet dítě, ke kterému se nemůže nikdo dostat. Po příjezdu na místo zásahu, kde již zasahuje hlídka Policie ČR a hlídka městské policie, zjišťujeme informace, které jsou opačné než prvotní. Dítě je na chodbě domu a nemůže se dostat do bytu, kde se má nacházet jeho matka. Je podezření na zdravotní komplikace. Provádíme násilné otevření bytových dveří. Po otevření se objevuje rozespalá matka dítěte. Matka i dítě jsou v pořádku, a my se po předání místa zásahu policii, vracíme zpět na základnu.

V pátek 6. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky hasičů na ohlášený požár osobního automobilu u Vintířova. K zásahu na zaměstnanecké parkoviště Velkolomu Jiří vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 07:08 hodin. K zásahu vyjíždí také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Scania a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov. Na místě je jako první místní jednotka Vintířov. Pomáháme s likvidací požáru. Na místo se dostavuje jednotka ze Sokolova společně s vyšetřovatelem požárů HZS a Policií ČR.

Ve čtvrtek 5. května je na tísňovou linku TCTV 112 nahlášena olejová skvrna na odkalovací nádrži na okraji Chodova. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach pro tři jednotky hasičů. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 Tatra 815 TERRA a čtyřkolkou UTV Bombardier čase 09:24 hodin. K zásahu vyjíždí také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Scania „Cobra“ a jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov s technickým automobilem TA-S3 Scania. Na místě jsme jako první a provádíme průzkum jak u hráze a v blízkém okolí, ale s využitím čtyřkolky po celém obvodu nádrže s důrazem na přítok.

V úterý 3. května je na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje přijat požadavek od Zdravotnického operačního střediska ZZS Karlovarského kraje o spolupráci při zásahu poskytnutí přednemocniční první pomoci s využitím AED na adrese ulice Palackého v Chodově. Na místo vyrazily posádky Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje a posádka Městské policie Chodov i Policie ČR. K zásahu určilo operační středisko hasičů cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 Tatra 815 TERRA, která je u naší jednotky předurčena na tyto druhy zásahu. Jako první ale vzhledem k tomu, že adresa zásahu je hned za naší hasičskou zbrojnicí, vyrážejí dva členové jednotky AED Lifepak 1000 sprintem, a to z důvodů včasného zahájení KPR. Na místě se potkávají s hlídkou městské policie. Hasičská skupina společně s hlídkou městské policie střídá příbuznou v provádění kardiopulmonální resuscitace s nasazením AED. Na místo se dostavuje zbytek jednotky s CAS 30 a střídá předchozí skupinu v resuscitaci. Na místo se dostavují posádky Zdravotnické záchranné služby a lékař následně ukončuje resuscitaci a konstatuje exitus.

Od začátku března pomáháme s logistickým zabezpečením a chodem Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině v KV Areně v Karlových Varech. Provádíme výdej základních věcí osobní potřeby, pomáháme v rámci jazykových znalostí s orientací a pomocí v rámci KACPU, provádíme dopravu osob do cílových míst k ubytování nejen v rámci našeho kraje, a také provádíme úklid určených prostor centra. Na chodu KACPU se střídáme v 12hodinových směnách. V rámci časových možností členů jednotky a kadetů, kteří se připravují ke vstupu do jednotky, provádíme také střídání během plánované směny v KACPU. Jedno ze střídání probíhalo i v pondělí 25. dubna odpoledne. Cestou do Karlových Varů jsme zastavili v ulici Karlovarská v Chodově, kde došlo ke kolapsu a pádu starší osoby na ulici.