Ve středu 15. května vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc odstranění spadlého stromu. K zásahu, na okraji Mírové směrem na Jimlíkov, jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 14:53 hodin. Na místě odstraňujeme spadlý strom ze silnice s využitím motorové řetězové pily. Během tohoto zásahu, došlo u uzávěry komunikace k dopravní nehodě osobního vozidla.

V úterý 14. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na únik neznámé látky na spodním kališti u "Kostelní stezky". K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a čtyřkolkou Bombardier v čase 16:09 hodin. Na místo vyjíždí také jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, hlídka Městské policie Chodov, hlídka Policie ČR a následně také řídící důstojník územního odboru HZS Karlovarského kraje. Na místě je průzkumem zjištěno, že dochází k úniku uhelného mouru ještě před kalištěm a to do Tatrovického potoka a následně do Chodovského potoka.

V úterý 14. května vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc nouzového otevření bytu. K zásahu do ulice Revoluční jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 10:01 hodin. Na místě provádíme nouzové násilné otevření bytu, kdy uvnitř jsou nalezeny dvě zapálené svíčky bez dozoru. Na místě spolupracujeme s hlídkou Městské policie a hlídkou Policie ČR.

V neděli 12. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku ještě jednou. K zásahu nouzového otevření uzavřených prostor vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 23:42 hodin. Na místě zjišťujeme, že byt je již otevřen a hlídka Policie má situaci pod kontrolou. Na pokyn velitele se vracíme zpět na základnu.

V pátek 10. května vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc na 136 kilometr dálnice D6. K zásahu, kam vyjela také jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 16:44 hodin. Po výjezdu jednotky k zásahu nám operační středisko upřesňuje směr nájezdu na dálnici přes Jenišov. Po příjezdu na místo události, zde již zasahovala jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary a hlídka PČR. Jednotka na pokyn velitele zásahu provedla zajištění místa nehody a plnila další úkoly. Po skončení prací a se chodovská jednotka vrací zpět na základnu.

Ve čtvrtek 9. května vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc do karlovarské části Stará Role. K zásahu, kde již zasahuje místní jednotka SDH Stará Role, jsme vyjeli s automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 10:27 hodin. Po příjezdu ustavujeme výškovou techniku a ve spolupráci s JSDH Stará Role jsou v místě odstraňovány části stromů, u kterých hrozilo nebezpečí zřícení na zaparkovaná vozidla.

V sobotu 4. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky předurčené na řešení dopravních nehod s vyproštěním. Na tísňovou linku 112 bylo oznámena dopravní nehoda přes aplikaci z volání apple watch - DN směr Boučí. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 16:32 hodin. Na určených souřadnicích se setkáváme s jednotkou HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov. Dopravní nehoda nebyla nalezena. 

Stává se stále častěji, že lidé neumějí ovládat svá chytrá elektronická zařízení, nebo je omylem aktivují. Nejhorší je, když na zpětné volání operátorů tísňových linek IZS nereagují ze strachu nějakého postihu. Pokud se jedná jen o jeden omyl a nejedná se o neustálé zneužívání tísňových linek, žádný postih nehrozí. Stačí se přiznat a omluvit. Tím zabráníte zbytečnému výjezdu všech základních složek IZS, které mohou chybět u skutečné mimořádné události.

V pátek 3. května vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů. K zásahu do ulice Palackého jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 19:31 hodin. Po příjezdu na místo zjišťujeme, že došlo k technické závadě na bytovém vodním rozvodu u umyvadla. 

V pátek 3. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky na záchranu osoby, která vyhrožuje sebevraždou v blízkosti přehradní nádrže Tatrovice. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 14:12 hodin. Na místě zasahujeme společně s hlídkou Policie ČR, posádkou Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje, jednotkou HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov a jednotkou HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary. Osoba byla zachráněna.

V pátek 3. května vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro pět jednotek na ohlášený únik plynu v panelovém domě v karlovarské části Stará Role. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 12:15 hodin. Na místo vyjela jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, jednotka HZS Karlovarského kraje stanice Ostrov, Jednotka SDH Stará Role, jednotka SDH Nová Role. Na místě je jako první jednotka karlovarských profesionálních hasičů a na základě jejich průzkumu a rozhodnutí velitele zásahu, jsme odesláni operačním střediskem zpět na základnu.

Ve čtvrtek 2. května vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů. K zásahu do Chranišova jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 12:42 hodin. Po příjezdu na místo potvrzujeme na operační středisko spadlé elektrické vedení na chodník a komunikaci. Provádíme zajištění místa zásahu, kontrolu osob v budovách v blízkosti elektrického vedení a usměrňování provozu na pozemní komunikaci. na místo se dostavují pracovníci pohotovostní služba energetické společnosti. Po předání místa události k řešení specialistů pohotovostní služby, se vracíme zpět na základnu.