Chodovští hasiči provádějí poslední rok mnoho činností, které přímo nesouvisí s jejich základní činností. Zabezpečují zřizování a provoz testovacích míst nejen na hraničních přechodech a přímo v Chodově, ale také dovoz dezinfekčních látek, rozvoz osobních ochranných prostředků vybraným skupinám obyvatel města, odvoz seniorů do očkovacích středisek. Samozřejmostí je neustálé zabezpečování výjezdů k mimořádným událostem, ale také zajišťování údržby jak techniky, tak osobních prostředků jednotlivých hasičů. Nedílnou součástí je také výcvik a školení. Školení zatím probíhá individuálně a výcvik po malých skupinách za dodržení všech protiepidemiologických opatření. Součástí výcviku hasičů jsou i výcvikové a kondiční jízdy. V úterý proběhly kondiční jízdy několika hasičů za stanovených podmínek, a to s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus. Při kondičních jízdách se nejen zdokonalují schopnosti v řízení hasičských automobilů, ale také se prověřuje průjezdnost ulic, nástupní plochy u výškových budov a dostupnost záchranného koše při využití automobilového žebříku.