V neděli 30. listopadu proběhlo školení poslední skupiny naší jednotky na téma „První pomoc a KPR“.

Na nové klubovně vedl školení MUDr. Kaňka a zdárně mu sekundovali další dva členové Českého červeného kříže, kteří byli v rolích figurantů. Po základech poskytování první pomoci a kardiopulmonální resuscitace jak u dospělých, dětí i kojenců, byla provedena praktická část  pro nás s utajeným scénářem. Namaskovaná zranění vypadala dost realisticky. Po této praktické část, byl sepsán závěrečný kontrolní test a i poslední část naší jednotky obdržela „Průkaz absolventa Základní normy zdravotnických znalostí, v souladu se standarty první pomoci evropských Červených křížů a Červených půlměsíců“.

Český červený kříž je na tuto normu držitelem Evropského certifikátu pro první pomoc (EFAC), kterou mu udělila Evropská komise pro první pomoc v Bruselu. Vydávaný průkaz má mezinárodní platnost.

Tak bylo završeno letošní školení v rámci poskytování první pomoci.