Ke vstupu do naší zásahové jednotky se připravují tři nováčci. U dvou to není v pravém smyslu slova, jelikož k nám přešli od jiných dobrovolných jednotek a už něco znají. David sloužil u JSDH Kovářská a Michal sloužil u JSDH Pozorka. Přesto musí projít výcvikem s naší technikou a technickými prostředky, aby mohli být zařazeni jako plnohodnotní členové výjezdových družstev chodovské jednotky. Třetím, kdo se připravuje na vstup do zásahové jednotky je člen dorosteneckého sportovního družstva Lukáš. Probíhá teoretická příprava a také praktická. Tu praktickou vede především velitel naší jednotky. Například toto úterý proběhl praktický výcvik uvnitř výškového věžového panelového domu, kdy rekruti museli provést bojové rozvinutí útočného proudu „C“ od CAS v dýchacím přístroji S7. Prováděli průzkum bojem, úvazy vedení, opakovali si postupy při vnikání do uzavřených prostor. Velitel vysvětlil a následně kontroloval postup podle pravidel společného průzkumu, držení proudnice, vysvětloval 3D hašení. Samozřejmostí byla uživatelská kontrola dýchacího přístroje před zahájením činnosti v budově.