Za dodržení všech protiepidemických opatření jsme v termínu 10.-17.7. s dětmi vyrazili na tábor do Českého ráje. Cesta netrvalo dlouho a než jsme se nadáli, byli jsme na místě.
V den příjezdu jsme už nic moc nedělali. Vybalili jsme si každý své věci a následně si děti užívaly vodní radovánky v bazénu.
Druhý den jsme po skvělém obědě od našeho šéfkuchaře vyrazili na bobovou dráhu do Javorníku. Všichni si to moc užili, jen ta fronta se začínala prodlužovat.
V pondělí se vyrazilo do Liberce na lasergame. Při domlouvání aktivity na tento den jsme si nebyli vůbec jisti, zda se dětem bude chtít, ale poté, co jsme jim to řekli, byly nadšení. Děti se ihned rozdělily do týmů kdo, s kým a proti komu bude hrát. Všichni si to moc užili a mluvilo se o tom až do konce tábora.
V úterý dopoledne vyrazila polovina týmu lézt po skalách do nedalekých Semil. Kdo nechtěl, zůstal na chatě a užíval si koupání v bazénu či hraní různých her.


Ve středu byla pro děti další skvělá aktivita, a to jízda na motokárách v Liberci. Na to se všichni také moc těšili a často o tom mluvili.
Čtvrteční den byl odpočinkový. Trávili jsme ho u bazénu a hraním her (stolní fotbal, kulečník, či ping pong). Odpoledne jsme se vydali pouze na krátkou procházku na nedalekou kapličku, odkud je krásný výhled.
V pátek jsme začali pomalu balit věci, které již nebudeme potřebovat. Odpoledne jsme znovu vyrazili na lasergame, tentokrát to bylo ale trochu jiné. Hrálo se na světle a bylo několik možností, jak hrát.
Ale aby to nebylo jen o užívání si, ale také trochu naučné, měly děti v dopoledních hodinách školení na první pomoc při různých situacích, které je mohou potkat (úraz hlavy, bezvědomí, vyvrknutí kotníku, tepenné krvácení a podobně). Připravila si jej pro ně naše zdravotnice.
Následovalo ještě školení na práci s vysílačkami, které si připravili naši dorostenci.
O naše žaludky se celý týden skvěle staral náš kuchař Honza. Všem od něj moc chutnalo a vždy si chodili přidat.
V sobotu dopoledne jsme již vyrazili nazpět domů. Díky našim skvělým řidičům proběhla cesta bez problémů a dorazili jsme v pořádku domů.
Všichni jsme si tábor moc užili, jen ten týden utekl opravdu jako voda.
Závěrem bychom chtěli poděkovat společnosti CHOTES za finanční podporu na naši letní aktivitu.