Zatímco poslední srpnový víkend bojovali chodovští hasiči s obrovským požárem v Citicích, bojoval i náš dorostenec Tomáš Orava na MČR družstev v Sokolově za tým dobrovolných hasičů z Karlovarského kraje. Do týmu Karlovarského byl vybrán na základě předvedených výkonů na MČR dorostu. V disciplíně 100m s překážkami hned prvním pokusem dosáhl na nový osobní rekord 19.19 pokusem, a to i přes drobné chyby způsobené následky deště. Tomáš tak pomohl družstvu Karlovarského kraje obsadit celkové 9.místo (ze 17 startujících) v celkovém hodnocení všech disciplín. Dosažený čas sice stačil na 75.místo (ze 136 startujících), ale jednalo se o kategorii dospělých a Tomáš letos patří do kategorie dorostu.  Zúročila se tak intenzivní 3týdenní přípravu na novém tartanovém cvičišti v Nové Roli, kdy konečně mohl trénovat na dospěláckých překážkách. Kolegům v Nové Roli tak mockrát děkujeme a závidíme podmínky, které mají k dispozici…

200 kilometrů od domova, v Pískové Lhotě v okrese Nymburk, se v neděli 5.září 2021 konalo Polabské stovkování, pohárová soutěž jednotlivců v běhu na 100 metrů s překážkami. Příjemné slunečné počasí i kvalitní organizace závodu místními hasiči využilo hned několik desítek závodníků v kategorii dorost, aby si poměřili síly. Tomáš Orava, jako jediný reprezentant chodovských hasičů, obsadil přes drobné technické chybičky pěkné 6. místo s časem 18,95 sekundy.

Skončil seriál závodů jednotlivců v běhu na 100 metrů s překážkami, kterého se účastní Ti nejlepší závodníci z celé České republiky. Silná konkurence se pravidelně setkávala 5 víkendů po sobě během července a srpna. V kategorii střední dorost, jako jediný zástupce Karlovarského kraje, se seriálu závodů zúčastnil i Tomáš Orava z SDH Chodov se střídavými úspěchy:

Ostrava: 22,77 - 31.místo,

Praha: 18,92 osobní rekord - 21.místo

Třebíč: 19,05 - 14.místo

Bludov: 21,09 - 24.místo

Kamenec u Poličky: 19,40 - 14.místo

V celkovém hodnocení pak obsadil solidní 19.místo z 60 startujících, což znamenalo i splněnou kvalifikaci na MČR jednotlivců v kategorii muži. Ale fakt, že se Mistrovství ČR se konalo v Ostravě a na těžších překážkách pro dospělé, byla účast zrušena.

Letošní sezóna je z pohledu podmínek pro trénink složitá, jelikož v Karlovarském kraji není k dispozici kompletní dráha s překážkami pro kategorii střední dorost, a i veškeré závody v této kategorii se konají mimo Karlovarský kraj.

Posílám pár fotek ze zdařilé víkendové akce. Za slunečného počasí se odehrál přátelský turnaj v beach volejbalu v sobotu dne 11.7.2020 v prostorách BVC Chodov. I v době dovolených se sešlo pět týmů, hrálo se v trojicích, systémem každý s každým. Pozvání přijali i zástupci z řad dobrovolných kolegů z Vintířova. O výsledky vůbec nešlo, ale i přesto byly některé výkony na velmi kvalitní úrovni. Děkujeme Jirkovi Turečkovi za poskytnutí areálu BVC Chodov a všem za příjemně strávené sportovní odpoledne.

V slunečnou sobotu 21. září se konala v areálu hasičské zbrojnice v Nové Roli předposlední soutěž dospělých v požárním útoku o Pohár starostky města Nová Role. Náš sbor dobrovolných hasičů zde reprezentovalo sportovní družstvo žen, které se umístilo na celkovém 3. místě. Po ukončení soutěže probíhala ještě nepovinná soutěž o nejrychlejší „nabíračku“, do které se mohla přihlásit kterákoli dvojice. Nás sbor reprezentovala dvojice Alena a Jana a vybojovala též 3. místo.

V sobotu 14. září se v Nejdku, v areálu hasičské zbrojnice konal 25. ročník soutěže O plaketu Svatého Floriána, kterého se za náš sbor zúčastnilo družstvo žen. Zde se soutěžilo pouze v požárním útoku s dvěma pokusy. Družstvo žen si vybojovalo a odvezlo do Chodova krásné 3. místo. Další závody nás čekají  na parkovišti u Varyády, kde se bude soutěžit také jen v požárním útoku a to nejen v kategorii dospělých, ale i dětí.

V sobotu 26. ledna se konal v nové sportovní hale v Chodově  futsalový turnaj Foot cup pořádaný junáky s Chodova. Turnaj se kvůli malé účasti odehrál pouze na jedné třetině chodovské haly a na malé branky. Hrálo se na dvě kola. Jednou se hrálo 2x10 minut a podruhé se hrálo 2x8 minut ve čtyřčlenných družstvech. Celý turnaj se odehrál v pohodové atmosféře.  Celkové umístění týmů 1. místo Junáci "starší“ 2. místo Junáci "mladší“ 3. místo Hasiči Chodov. Děkujeme za pozvání chodovským junákům.

Ve sváteční den v sobotu 17. listopadu 2018 se sešli zástupci záchranných složek města Chodova a hostující družstva z Lokte a Nýřan, kdy se ve sportovní hale uskutečnil další ročník "Vánočního turnaje" záchranných složek v sálové kopané. Do turnaje bylo nalosováno pět družstev, čtyři policejní a jedno hasičské. Výkony hráčů byly na vysoké úrovni a byly vidět velmi pohledné a i "zajímavé" fotbalové momenty. Hrálo se systémem každý s každým a rozhodovaly vzájemné zápasy a v tomto turnaji hlavně následné skóre. Nejlepší výsledek uhrálo hostující družstvo policejního oddělení z Nýřan, druzí byli chodovští policisté "A", třetí byli chodovští hasiči, čtvrté místo patřilo místním policistům "B" a závěr pole patřil Loketským policistům. Hrálo se fair play, bez zranění v pohodové atmosféře. Ceny byly rozdány, ještě společná fotografie všech a těšíme se na další ročník.

V sobotu 6. října se na parkovišti u Varyády konala od 9 hodin soutěž v požárním útoku všech kategorií, která pro dospělé byla zakončením sezóny.

Dopoledne patřilo mládeži a odpoledne dospělým a dorostu. Tento den se opět začínalo přípravkou a poté hned nastoupila družstva mladších, která odběhala oba pokusy. Po doběhání obou pokusů mladších přišla na řadu družstva starších. Po ukončení všech pokusů požárních útoků následovalo vyhlášení výsledku na slavnostním nástupu. Mladší se umístili na 2. místě a starší na 7. místě. Odpoledne začalo slavnostním nástupem družstev žen, mužů a dorostu. Po rozlosování pořadí odstartovala družstva žen první pokusy požárních útoku a zároveň odběhala i pokusy druhé, to samé bylo i u družstev mužů a dorostu.

Slunečné odpoledne bylo zakončené vyhlášením výsledku na slavnostním nástupu. Družstvo dorostu se umístilo na 1. místě a družstvo žen se umístilo na 3. místě. Zároveň proběhlo i vyhlášení výsledku celé sportovní sezóny, kde družstvo žen vyhrálo i nejrychlejší útok sezóny a nejrychlejší nastříkaný terč.

Touto soutěží tedy byla zakončena sportovní sezóna dospělých a soutěžní sezóna mládeže bude zakončena tento víkend na Březové.

V sobotu 22. září se v areálu hasičské zbrojnice v Nové Roli uskutečnila soutěž o Pohár starostky města Nová Role v netradičním požárním útoku. Podmínky při požárním útoku žen jsou takové, že levý proud u terče leží a pravý proud stříká do terče přes "okno". Takovéto netradiční podmínky jsou z toho důvodu, že soutěž o pohár starostky města Nová Role není zařazena Karlovarské ligy.

U požárního útoku mužů jsou podmínky stanovené tak, že po odběhnutí od základny se musí překonat "okno", které je umístěné 20m od hrany základny ve směru běhu. Hadicové vedení musí být nataženo skrz okno, stejně tak všichni soutěžící běžící vpřed oknem proskočit a levý proud pak stříká vleže.

V této soutěži se ženy umístili na 1. místě a dorostenci na 4. místě.

V sobotu 8. září se konala tradiční soutěž v Plesné. Ráno soutěžila družstva mladších a starších v disciplíně štafety požárních dvojic a požárního útoku. Zde si mladší celkově vybojovali 3. místo a starší 4. místo.

Hned po ukončení soutěže mladších a starších patřilo odpoledne soutěži dospělých a to můžu a žen. Zde si družstvo žen vybojovalo za velké podpory všech mladších a starších co běhali ráno 1. místo mezi ženami a 3. místo ve sloučené kategorii a jelikož starší již můžou běhat podle pravidel požárního sportu za dospělé, měli tento pokus v Plesné jako trénink a přesto si odvezli 4. místo.