14.5.2022 se uskutečnilo 2.kolo seriálu STIMAX Cupu, přeboru jednotlivců v běhu na 60 m s překážkami. 

Kategorie mladší dívky (25 závodnic):

Nikola Balážová předvedla špičkový výkon a zlepšení osobního rekordu o více než celou vteřinu na 15,55s a zisk bronzové medaile. Laura Hofrichterová hned na svých 2.závodech v kariéře potvrdila talent a s novým osobním rekordem 18,72s obsadila úžasné 10.místo.

Kategorie starší dívky (42 závodnic):

Jak Dominika Slavíčková, tak Eliška Šimralová výrazně posunuly hranice svých osobních rekordů a v nabité konkurenci o sobě daly vědět. Eliška s časem 14,35s obsadila ve 12.místo a Dominika s časem 15,05s pak 20.místo.

Kategorie nejmladší žáci (9 startujících):

Teodor Kaňa hned ve svém 2.závodě kariéry vybojoval krásné 4.místo s časem 25,41s

Kategorie mladší chlapci (17 starujících):

Denys Hynšt po nepovedeném 1.pokusu předvedl velmi solidní výkon s časem 16,54s, který stačil na 6.místo.

Kategorie starší chlapci (34 startujících): 

Marek Brom předvedl standardní výkon a časem 17,34s obsadil 24.místo

Filip Belička v prvním pokusu dosáhl času 19,07s. Druhý bezchybný výkon 14,89 pak ale rozhodčí i přes naše prostesty a důkazy neuznaly, a tak se Filip musel spokojit s 27.místem. Bohužel, to se prostě někdy stává, že k umístění nestačí jen podat skvělý výkon. Nerozhodný výrok, byť mezinárodního rozhodčího, se i přes jasné argumenty málokdy podaří změnit...

Všichni chodováci ale předvedli skvělé výkony a udělali maximum pro kvalifikaci na MČR jednotnotlivců, která ještě bude finišovat 18.června v Chomutově. Tak držme palce, ať se daří!!!