Ve čtvrtek 28. března zasahovaly dvě jednotky hasičů na technické pomoci na okraji Chodova. Na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje bylo ohlášeno, že došlo k potopení lodi na kališti. Jak se ukázalo při průzkumu, došlo k částečnému potopení plovoucího sacího bagru na kalovém rybníku při provádění odstraňování usazených kalů. Při potopení došlo k úniku hydraulického oleje na vodní plochu. Hasiči provedli základní průzkum potopeného zařízení, průzkum celé vodní plochy i okolí kalového rybníka. Instalovali sorbční prostředky na určená místa. Na místě jsme spolupracovali se zástupci vlastníka sacího bagru, zástupci majitele rybníka, zástupci orgánu životního prostředí, zástupci povodí.

Technika na místě zásahu:

JSDH Chodov - CAS 20 Scania, UTV Bombardier

HZS Karlovarského kraje CHS Karlovy Vary - CAS 20 Scania + lodní přívěs, TA CH - Iveco Daily

HZS Karlovarského kraje OU Sokolov - VEA Škoda Kodiaq

Policie ČR - Škoda Octavia

Městská policie Chodov - Škoda Kodiaq