V neděli 19. dubna v 17:44 hod. byl vyhlášen poplach naší jednotce na požár skladu pneumatik určených k recyklaci u Vřesové. K zásahu vyjelo první družstvo s cisternou předurčenou na hašení požárů. V 17:54 byl vyhlášen poplach pro druhé družstvo, které vyjelo s CAS 20 T815. Při jízdě k zásahu v katastru Staré Chodovské, vyjelo z vedlejší silnice do směru jízdy naší cisterny osobní vozidlo, které bylo plně obsazeno. Náš řidič provedl úhybný manévr, aby nedošlo ke srážce s osobním vozidlem, které by jistě bylo 18 tunovým náklaďákem zcela zdemolováno. Naše zásahová cisterna měla v té době na tachometru rychlost okolo 70 km za hodinu a na přehledném úseku, kde je vidět z křižovatky na každou stranu přibližně 300 metrů, vyjelo osobní vozidlo 15 metrů před vozidlo hasičů.

Podle slov hasičů v kabině proběhlo všechno velmi rychle. Strojník zareagoval tak, aby zachránil životy lidí v osobním automobilu. Bohužel zásahové vozidlo se dostalo ke krajnici a řidič aby cisterna neskončila daleko od silnice, kde by došlo k několikanásobnému převrácení 18tunového kolosu, stočil auto zpět ke středu silnice, kde se převrátilo na střechu. Po převrácení na střechu bylo v kabině vozidla pár vteřin absolutní ticho. Velitel, který byl lehce zraněn a ostatní hasiči, kteří byli nezraněni, začali pomáhat zraněním kamarádům ven z vozidla a poskytovat první pomoc.V té době se k nehodě vrací vozidlo městské policie, které jelo chvilku před cisternou, a zraněným hasičům také poskytují první pomoc. Při nehodě došlo k vážným zraněním dvou hasičů, a ke dvěma lehkým zraněním.

Na místo přibíhají lidé z okolních domů. Dva lidé, muž a žena, pomáhají s poskytováním první pomoci, ale většina si nehodu jen fotí a natáčí na mobilní telefony. Velitel ač zraněn organizuje povolání záchranných složek a informuje krajské operační a informační středisko o vážné dopravní nehodě zásahového vozidla při cestě k zásahu. Na místo dojíždí VEA Renault Kangoo naší jednotky a osádka se zapojuje do záchranných činností a především poskytování psychické podpory účastníkům nehody. Na místě ještě před příjezdem záchranářů jsou sdělovací prostředky, které směřovali k požáru u Vřesové, proto ve zprávách a na internetu byly záběry, které každý vidí nerad. Na místo je vyslána policie ČR, vozidla ZZS a jednotka HZS ze stanice Karlovy Vary na pomoc zraněným a postiženým z nehody. Lékař ZZS rozhoduje, že nejvážněji zraněný hasič bude letecky přepraven do nemocnice v Plzni. Ostatní jsou vozidly ZZS odvezeni na vyšetření do nemocnice v Sokolově. Vrtulník pro zraněného hasiče přistává na hřišti v Chodově na místě zajištěném jednotkou z Karlových Varů.

Na místě probíhá vyšetřování policií ČR. Ostatní hasiči naší jednotky, čekali s obavami na další zprávy o zdravotním stavu zraněných kamarádů. Hlavně pro ty, co poskytovali první pomoc, to muselo být psychicky náročné. Také první družstvo, které bylo na místě požáru, se dozvídá o nehodě naší druhé cisterny. Velitel, který byl zraněn lehce na hlavě, je odvezen policií k výslechu o nehodě. Další z hasičů, který byl zraněn na ruce a s ramenem, se po ošetření vrací na hasičskou zbrojnici. U hasičů, kteří byli nejhůře zraněni, probíhají v nemocnicích různá vyšetření celkového stavu. Dozvídáme se, že oba dva jsou relativně v pořádku. U žádného nebyla zjištěna žádná zlomenina, měli dýchací potíže a jsou dost potlučeni. Lékaři dávají velké šance na brzké uzdravení. Dva členové posádky havarované cisterny, kteří byli nezraněni, se dobrovolně hlásí do skupiny, která bude v nočních hodinách střídat kolegy u požáru.

Dneska ráno jsem obdržel informaci o tom, že zraněný kamarád, který byl letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Plzni, bude dnes propuštěn do domácího léčení. Druhý hasič, který leží v sokolovské nemocnici, zůstává na pozorování až do konce týdne.Všichni doufáme že, budou všichni v pořádku a vrátí se k práci hasičů. Škoda na cisterně byla zatím odhadnuta na 5 milionů korun, ale samozřejmě bude záležet na vyjádření výrobce, až vozidlo kompletně odstrojí. Vyšetřování nehody je v rukou policie ČR a proto se více nebudeme k nehodě vyjadřovat.O požáru skladu pneumatik přineseme samostatný článek. Jakékoli kopírování fotografií je zakázáno.