V pátek 5. srpna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro čtyři jednotky na ohlášený požár v Chodově za ulicí U Koupaliště. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 21:12 hodin. K zásahu vyjely také jednotky HZS Sokolov, HZS Karlovy Vary a jednotka SDH Vintířov. Na místě provádíme průzkum společně s hlídkou Policie ČR. Nikde žádný požár nebyl zjištěn. Dostáváme informaci, že kouř je vidět u ulice Pod Železným dvorem. Přesouváme se na nové místo. K místu zásahu se dostavují další povolané jednotky. Je zjištěno, že se jedná o požár odpadu. Provádíme také průzkum, zda se požár nerozšířil do blízkého lesa.