V neděli 1. ledna roku 2023 uběhlo několik desítek minut nového roku a Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach naší jednotce na ohlášený požár trávy od zábavní pyrotechniky. K zásahu do ulice Jiráskova vyjíždí službu konající družstvo s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 00:24 hodin. Po příjezdu do uvedené ulice, za neustálého dunění a detonací zábavní pyrotechniky provádíme průzkum v okolí panelových domů. žádný požár trávy nebyl nalezen. Pravděpodobně se jednalo o samouhašení bez zjevných známek, které se v probíhající "válce světelných a hlukových efektů s kouřovou clonou" nedaly zjistit.

O dalších 20 minut, vyjíždíme na příkaz operačního střediska znovu. Se stejnou cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 vyjíždíme k požáru mezi panelovými domy ulic Náměstí 9. května a Jiráskova. Na místě je zjištěn požár zbytků obalů zábavní pyrotechniky. Za stále ještě probíhajících detonací provádíme uhašení a po kontrole termokamerou se vracíme krátce po jedné hodině v noci zpět na základnu.