V pondělí 27. března vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky hasičů na signalizaci PCO z EPS průmyslového objektu. K zásahu do Nové Role vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 17:18 hodin. K zásahu vyjela také místní jednotka hasičů Nová Role. Na místě zjišťujeme, že došlo k požáru vnitřního prostoru jednoho z výrobních strojů velmi vysoké hodnoty, všichni zaměstnanci byli evakuováni před budovou již při příjezdu hasičů na místo. Provádíme neustálý průzkum prostor celého objektu a výrobního stroje pomocí termokamery. Na operační středisko je nahlášena lokalizace i likvidace požáru. Na místo se dostavují vedoucí pracovníci, kteří spolupracují s velitelem zásahu, a vyšetřovatel požárů HZS. Po závěrečné kontrole objektu, jsou zaměstnanci puštěni na svá pracoviště.