Ve středu 27. března vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro čtyři jednotky na ohlášený únik plynu v panelovém domě v Chodově. K zásahu do ulice Boženy Němcové vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania v čase 22:57 hodin. K zásahu vyjíždí také jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, jednotka SDH Vintířov. Na místě spolupracujeme s hlídkou Policie ČR a hlídkou Městské policie Chodov. Průzkum ukázal, že v domě docházelo k úniku plynu v prostoru technologických stoupacích rozvodů. Ještě před příjezdem hasičů na místo, došlo ke vznícení plynu a požáru, který byl uhašen poškozeným rozvodem vody. Hasiči provedli odvětrávání všech zasažených prostor a kontrolu bytů pod požárem i nad požárem, kontrolu obyvatel. Na místě dále pracovali vyšetřovatelé HZS a vyšetřovatelé Policie ČR. Při této události nebyl nikdo zraněn. Výraznou komplikací zásahu hasičů byly špatně zaparkovaná vozidla v celé ulici Boženy Němcové. V případě výjezdu výškové techniky do této ulice, se tato speciální technika na místo nedostane a případná záchrana osob by byla velice výrazně ztížena a prodloužena.