Skončil seriál závodů jednotlivců v běhu na 100 metrů s překážkami, kterého se účastní Ti nejlepší závodníci z celé České republiky. Silná konkurence se pravidelně setkávala 5 víkendů po sobě během července a srpna. V kategorii střední dorost, jako jediný zástupce Karlovarského kraje, se seriálu závodů zúčastnil i Tomáš Orava z SDH Chodov se střídavými úspěchy: 

Ostrava: 22,77 - 31.místo, 

Praha: 18,92 osobní rekord - 21.místo

Třebíč: 19,05 - 14.místo

Bludov: 21,09 - 24.místo

Kamenec u Poličky: 19,40 - 14.místo

V celkovém hodnocení pak obsadil solidní 19.místo z 60 startujících, což znamenalo i splněnou kvalifikaci na MČR jednotlivců v kategorii muži. Ale fakt, že se Mistrovství ČR se konalo v Ostravě a na těžších překážkách pro dospělé, byla účast zrušena. 

Letošní sezóna je z pohledu podmínek pro trénink složitá, jelikož v Karlovarském kraji není k dispozici kompletní dráha s překážkami pro kategorii střední dorost, a i veškeré závody v této kategorii se konají mimo Karlovarský kraj.

Foto: Jan Orava