Ve středu 11. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc otevření bytu do ulice ČSA. K zásahu určuje operační středisko techniku cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 3400/210-S2T a automobilový žebřík AZ 30 – M2. V době našeho příjezdu je na místě hlídka městské policie, která se pokoušela na osobu uvnitř bytu dozvonit již několik minut. Dalším zjišťováním informací na místě zásahu je zjištěno, že osoba je silně intoxikována alkoholem a při příchodu k domu upadla a způsobila si zranění na hlavě. Na pokyn velitele zásahu jsme provedli otevření bytu pomocí speciálních nástrojů.

V úterý 10. července byla naše jednotka vyslána Krajským operačním střediskem Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc otevření bytu do ulice Lesní. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 3400/210-S2T a velitelským automobilem VEA-L1 v čase 08:34 hodin. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno, že uživatelka domu leží za dveřmi místnosti a nekomunikuje. Na pokyn velitele zásahu provedla jednotka vstup přes okno pomocí speciálních nástrojů. Po vstupu do domu, je nalezena zraněná osoba. Je provedena předlékařská první pomoc a kontrola životních funkcí. Velitel zásahu povolává přes operační středisko na místo Zdravotnickou záchrannou službu. Po příjezdu zdravotnických záchranářů je osoba předána do jejich péče.

V úterý 3. července vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na ohlášený požár stromu u zahradní chaty v karlovarské místní části Dvory. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 12:43 hodin. Při jízdě na místo události je vidět již z dálky černý sloup dýmu. Je zjevné, že nepůjde jen o požár stromu. Po příjezdu na místo, kde již zasahovala jednotka profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a Policie ČR, je vidět že došlo k požáru zahradní chaty a okolí. Při požáru došlo ke zranění jedné osoby, která byla uvnitř chaty. Dostáváme úkoly od velitele zásahu a to především ustanovení zásahové techniky k zabezpečení místa zásahu při pohybu na pozemní komunikaci, která je součástí rychlostní silnice a průtahu městem.

V pondělí 2. července byla jednotka vyslána Krajským operačním střediskem Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje k požáru travního porostu, který se rozšířil od táboráku v katastru Nové Role. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 12:42 hodin.  Po příjezdu je proveden průzkum a velitel zásahu nahlašuje na operační středisko, že se jedná o požár hrabanky přibližně 20x10 metrů. Požár se zatím dál nešíří a daří se ho lokalizovat, po dojezdu dalších jednotek budou síly a prostředky zatím dostatečné. Požár byl za pomoci rozvinutí dopravní vedení C a dvou útočných proudů C lokalizován. Na místo se dostavila jednotka Hasičského záchranného sboru centrální stanice Karlovy Vary, po předání informací a společném průzkumu si velení u zásahu přebírá velitel profesionální jednotky. Po provedení likvidace požáru byla naše jednotka velitelem zásahu odeslána zpět na základnu.

Ve čtvrtek 28. června proběhlo na chodovské zbrojnici pod vedení lektorky ze Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje školení zásahové jednotky v používání automatického externího defibrilátoru. Součástí tohoto školení bylo i opakování kardiopulmonální resuscitace, kardiopulmonální resuscitace s postupy při podchlazení, základní postupy při dušení, postupy při masivním krvácení především s použití turniketu. Automatický externí defibrilátor budeme mít ve výbavě jednotky po dodání a poté budou pro zásahy obou městských záchranných složek ve městě již dva kusy pro potřeby poskytování předlékařské první pomoci. V současnosti má AED ve výbavě městská policie Chodov, kdy je součástí výbavy motorizované hlídky.

V úterý 26. června vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotkám ve třetím stupni poplachu podle požárního poplachového plánu na požár nádrže v objektu tankoviště areálu zpracovatelské části podniku Sokolovská uhelná ve Vřesové. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 15:55 hodin. Po příjezdu na určené shromaždiště zásahové techniky se dozvídáme, že se jedná o prověřovací cvičení hasičských jednotek a také zaměstnanců společnosti v případě vzniku požáru. Naše jednotka je následně přidělena na první bojový úsek. Po příjezdu na určené místo, provádíme na příkaz velitele bojového úseku rozvinutí útočného proudu „B“ od naší cisternové automobilové stříkačky a ochlazování zásobníku. Do naší cisterny bylo postupně doplňováno kyvadlovou dopravou přes 43 tisíc litrů hasební vody. Po příjezdu dalších jednotek je náš útočný proud přepojen na přenosný monitor. Provádíme také ustavení vodních deflektorů k ochraně dalších zásobníků a následně přepojujeme útočný proud „B“ z přenosného monitoru na dálkové ovládanou proudnici automobilového žebříku AZ 32 k pokračování ochlazování zásobníku.

Prověřovacího cvičení se zúčastnilo více jak 70 hasičů profesionálních i dobrovolných jednotek z Karlovarského kraje.