V pondělí 16. dubna v 17:55 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, únik ropných produktů. K zásahu do ulice Husova vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. PO příjezdu a místo události, kde nás již očekává hlídka městské policie, je průzkumem potvrzen únik kapalného uhlovodíku na parkovišti. Vzhledem k deštivému počasí a blízkosti kanalizační vpusti, je proveden okamžitý zásah posypem sorpčního prostředku.

V pátek 13. dubna v 11:34 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár u budovy bývalé pekárny v ulici Karlovarská. Požár byl rychle zpozorován pracovníky firmy, která je novým vlastníkem pozemku. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na místo požáru přístřešku a travního porostu vysílá chodovskou jednotku s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 a jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Zároveň na místo vyráží vyšetřovatel požárů Hasičského záchranného sboru s vozidlem VA-L2. Po našem příjezdu na místo, je potvrzen na operační středisko požár tak jak byl ohlášen. Zaměstnanci firmy provádějící přípravné práce v rámci rekonstrukce objektu prováděli hasební zásah před příjezdem hasičů pomocí ručních hasicích přístrojů.

V úterý 10. dubna v 12:28 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky na dopravní nehodu s vyproštěním osob. Na operační středisko byla nahlášena dopravní nehoda čtyř vozidel, kde je jedna osoba zaklíněna ve vozidle a je potřeba vyproštění. K zásahu na silnici první třídy číslo I/20 v karlovarské části Tašovice, je vyslána chodovská jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1, jednotka profesionálních hasičů ze stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 „Cobra“ a jednotka Tašovice s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 15 Renault Midlum.  Po našem příjezdu na místě již zasahovala jednotka profesionálních hasičů, zdravotnická záchranná služba a policie ČR. Zraněná osoba byla již péči zdravotnickým záchranářům. Situace v místě nehody byla z hasičského hlediska již stabilizována, proto velitel zásahu naší jednotku odeslal zpět na základnu.

V neděle 8. dubna v 10:08 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, které je zároveň operačním střediskem integrovaného záchranného systému, poplach naší jednotce na technickou pomoc, únik ropných produktů. K zásahu do ulice Hlavní vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T T815 TERRNo1. Na místě zásahu nás očekává hlídka městské policie. Velitel zásahu po provedeném průzkumu potvrzuje na operační středisko, že se jedná o únik nafty z osobního vozidla. Provádíme posyp uniklé látky určeným sorbentem a zároveň dočasnou provizorní opravu za použití speciálního tmelu. Majiteli bylo doporučeno odtažení vozidla do servisu.

V rámci Dne požární bezpečnosti, který tradičně připadá na pátek třináctého, hasiči upozorňují na dlouhodobý problém a to průjezdnost ulic kvůli parkujícím autům. Hasičská cisterna či výšková technika potřebuje pro bezpečný průjezd ulicemi během cestu k zásahu dostatek prostoru, což velmi často blokují právě špatně parkující vozidla. Samozřejmě chápeme, že samotné parkování je ještě déle a ještě více palčivější problém téměř všech měst, kdy parkovacích míst je obrovský nedostatek. Přesto apelujeme na všechny motoristy, aby při hledání parkování mysleli i na to, že někdo poblíž může potřebovat pomoc záchranářů a ti se musí k místu pomoci také nějak dostat. Stačí trochu ohleduplnosti a rozumu. Děkujeme.

Krátké video, kde je vidět, jak vypadá průjezd hasičskou zásahovou cisternou ulicemi měst z pohledu řidiče, je možné si pustit ZDE.

V pátek 6. dubna byl krátce po třetí hodině ráno nahlášen další požár na skládce komunálního odpadu mezi Vintířovem a Vřesovou. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje po zjištění rozsahu požáru vyhlásilo poplach jednotkám v prvním stupni poplachu podle požárního poplachového plánu na daný katastr území. K zásahu tak vyjely jednotky Chodov, Vintířov, Sokolov, CHZ Sokolov, Karlovy Vary a také jednotka hasičů podniku Sokolovská uhelná. My vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z T815 TERRNo1 v čase 03:22 hodin. Po příjezdu na místo provádíme průzkum pomocí termokamery, hašení útočnými vodními proudy na stanovených místech. Všichni hasiči zasahují v dýchacích přístrojích, kdy je velká spotřeba vzduchu z tlakových láhví. Proto velitel zásahu na místo povolává také protiplynový automobil PPLA-L1 k zabezpečení výměny dýchací techniky u zásahu.