V pátek 20. září absolvovala zásahová jednotka školení na zbrojnici a v terénu. Na začátku proběhlo upřesnění taktiky nasazování a dovybavení technickými prostředky velitelského automobilu v případě výjezdu k zásahu typu AED. Následoval výcvik a pravidelné zkoušky techniky mimo zbrojnici. Vyrazili jsme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 a dopravním automobilem DA k Račímu rybníku v ulici Horní. Tématem výcviku bylo zopakování vytváření přívodního vedení z vodního zdroje k CAS, dále se opakovalo a upřesňovalo nasazování takzvaného D-systému pro hašení požáru v přírodním prostředí. Posledním, ale nejdůležitějším úkolem dne, byly pravidelné zkoušky čerpadla na CAS 24 T815.

V pátek 20. září jsme vyjeli na příkaz Krajského operačního a informační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení do ulice U Koupaliště. K zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 09:12 hodin. Výjezd byl okamžitý, protože v té době probíhalo školení jednotky. Byt byl za přítomnosti policie otevřen technickými prostředky z výbavy jednotky.

V pondělí 18. září jsme vyjeli na příkaz Krajského operačního a informační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na ohlášený požár popelnice do ulice náměstí 9. května. K zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 v čase 18:22 hodin. Zásahem hasičů byla nádoba na odpad zachráněna.

V pondělí 17. září jsme vyjeli na příkaz Krajského operačního a informační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na ohlášený požár výškové budovy do ulice Budovatelů. K zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 a automobilovým žebříkem AZ 30 v čase 18:23 hodin. Na místo vyjeli také jednotky HZS Sokolov s CAS 20 Scania a AZ 30 Iveco, jednotka HZS stanice CHZ Sokolov s CAS 24 Scania, jednotka HZS stanice Karlovy Vary s CAS 20 Scania a jednotka SDH Vintířov s CAS 30 Scania. Průzkumem zjištěno, že se nejedná o požár, ale špatně aplikovaný deratizační prostředek, kdy kouř z dýmovnice se dostal mimo byt. Několik osob muselo být zkontrolováno a ošetřeno na místě zdravotnickou záchrannou službou.

V pátek 14. září jsme vyjeli na příkaz Krajského operačního a informační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na požár odpadu do ulice Vančurova. K zásahu jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 v čase 06:39 hodin. Jednalo se o požár starých pražců, které byly sestaveny jako kompostové místo.

Ve čtvrtek 13. září se naše zásahová jednotka zúčastnila taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na téma letecká nehoda dopravního letadla.  Letadlo s 61 lidmi na palubě na pravidelné lince do Karlových Varů vyhlásilo signál tíseň a vyžádalo okamžitou pomoc.  Řízení letového provozu na základě vyhlášení údobí tísně a na základě ztráty spojení a ztráty vizuálního zobrazení na radarových systémech, okamžitě informovalo operační středisko integrovaného záchranného systému s aktivací pátracích a záchranných jednotek v souladu s příslušným plánem činnosti. Podle posledního signálu z letadla došlo k nehodě ve vojenském prostoru Hradiště, což následně potvrdilo i volání svědka na tísňovou linku. Svědek také upřesnil, o kterou část vojenského prostoru se přibližně jedná a také že vidí sloup černého kouře.