Pro někoho opakování, pro někoho to bylo poprvé. Devatenáctého listopadu se někteří členové naší zásahové jednotky zúčastnili praktického výcviku při zásazích požárů bytů. Pondělního výcviku v opuštěné budově určené k demolici v Horním Slavkově, se pod vedením instruktorů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, zúčastnilo přes čtyřicet hasičů dobrovolných jednotek. Praktický výcvik v reálných podmínkách byl připraven s povolením vlastníka budovy.  Hasiči se učili nové metody hašení zaměřené na ochranu jak zasahujících, tak i na „kulturu“ hašení, tedy použití jen takového množství vody, aby byl požár zlikvidován a voda zbytečně nepoškozovala další prostory.

V pátek 20. září absolvovala zásahová jednotka školení na zbrojnici a v terénu. Na začátku proběhlo upřesnění taktiky nasazování a dovybavení technickými prostředky velitelského automobilu v případě výjezdu k zásahu typu AED. Následoval výcvik a pravidelné zkoušky techniky mimo zbrojnici. Vyrazili jsme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 a dopravním automobilem DA k Račímu rybníku v ulici Horní. Tématem výcviku bylo zopakování vytváření přívodního vedení z vodního zdroje k CAS, dále se opakovalo a upřesňovalo nasazování takzvaného D-systému pro hašení požáru v přírodním prostředí. Posledním, ale nejdůležitějším úkolem dne, byly pravidelné zkoušky čerpadla na CAS 24 T815.

Ve čtvrtek 13. září se naše zásahová jednotka zúčastnila taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na téma letecká nehoda dopravního letadla.  Letadlo s 61 lidmi na palubě na pravidelné lince do Karlových Varů vyhlásilo signál tíseň a vyžádalo okamžitou pomoc.  Řízení letového provozu na základě vyhlášení údobí tísně a na základě ztráty spojení a ztráty vizuálního zobrazení na radarových systémech, okamžitě informovalo operační středisko integrovaného záchranného systému s aktivací pátracích a záchranných jednotek v souladu s příslušným plánem činnosti. Podle posledního signálu z letadla došlo k nehodě ve vojenském prostoru Hradiště, což následně potvrdilo i volání svědka na tísňovou linku. Svědek také upřesnil, o kterou část vojenského prostoru se přibližně jedná a také že vidí sloup černého kouře.

Ve čtvrtek 28. června proběhlo na chodovské zbrojnici pod vedení lektorky ze Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje školení zásahové jednotky v používání automatického externího defibrilátoru. Součástí tohoto školení bylo i opakování kardiopulmonální resuscitace, kardiopulmonální resuscitace s postupy při podchlazení, základní postupy při dušení, postupy při masivním krvácení především s použití turniketu. Automatický externí defibrilátor budeme mít ve výbavě jednotky po dodání a poté budou pro zásahy obou městských záchranných složek ve městě již dva kusy pro potřeby poskytování předlékařské první pomoci. V současnosti má AED ve výbavě městská policie Chodov, kdy je součástí výbavy motorizované hlídky.

V úterý 26. června vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotkám ve třetím stupni poplachu podle požárního poplachového plánu na požár nádrže v objektu tankoviště areálu zpracovatelské části podniku Sokolovská uhelná ve Vřesové. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 15:55 hodin. Po příjezdu na určené shromaždiště zásahové techniky se dozvídáme, že se jedná o prověřovací cvičení hasičských jednotek a také zaměstnanců společnosti v případě vzniku požáru. Naše jednotka je následně přidělena na první bojový úsek. Po příjezdu na určené místo, provádíme na příkaz velitele bojového úseku rozvinutí útočného proudu „B“ od naší cisternové automobilové stříkačky a ochlazování zásobníku. Do naší cisterny bylo postupně doplňováno kyvadlovou dopravou přes 43 tisíc litrů hasební vody. Po příjezdu dalších jednotek je náš útočný proud přepojen na přenosný monitor. Provádíme také ustavení vodních deflektorů k ochraně dalších zásobníků a následně přepojujeme útočný proud „B“ z přenosného monitoru na dálkové ovládanou proudnici automobilového žebříku AZ 32 k pokračování ochlazování zásobníku.

Prověřovacího cvičení se zúčastnilo více jak 70 hasičů profesionálních i dobrovolných jednotek z Karlovarského kraje.

Ve středu 30. května dopoledne nám byl vyhlášen další poplach. Tentokrát vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár průmyslového objektu v Nejdku. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z Tatra 815 TERRNo1 v čase 10:25 hodin. Na místo míří další stanovené jednotky podle požárního poplachového plánu. Po našem příjezdu na místo, dostáváme od velitele zásahu přiděleni k jednotce profesionálních hasičů a dostáváme za úkol provádět průzkum bojem k vyhledávání osob a ohnisek požáru ve složitém prostoru v pátém nadzemním podlaží. Zásah hasičů je náročný vzhledem k rozlehlosti a složitosti prostoru výroby ručních pletacích přízí. Všichni zaměstnanci byli evakuováni již při příjezdu první jednotky na místo zásahu. Jedna osoba byla zachráněna.