Za rok 2021 absolvovala naše jednotka celkem 260 výjezdů, a to včetně činnosti v rámci ZOČ.

Z toho byl 45x požár, 24x silničních nehoda, 1x železniční nehoda, 4x únik plynu, 1x únik nebezpečné kapaliny, 11x únik ropných produktů, 155x technická pomoc z toho 41x nouzové otevření uzavřených prostor, 9x ostatní pomoc, 4x ostatní mimořádná událost, 6x planý poplach.

9x jsme vyjeli na přímou záchranu osoby s použitím AED.

Mimo katastrální území města Chodov bylo 87 zásahů.

Nejdelší, co se týká času a zároveň nejdále od místa dislokace, byl zásah na řešení následků tornáda ve městě Lužice na jižní Moravě, kdy jsme byli zařazeni do sestavy odřadu HZS Karlovarského kraje.

Při zásazích naší jednotky jsme zachránili 73 osob a 132 osob bylo evakuováno, z toho bylo 68 osob zraněných. 14 osob bylo nalezeno mrtvých nebo následně zemřelo.

Činností zásahové jednotky byla také spolupráce v rámci řešení pandemie Covid-19, kdy jsme zajišťovali dovoz a rozvoz ochranných pomůcek, činnost odběrových míst a činnost očkovacího místa.

Při zásazích jsme spolupracovali s HZS Karlovarského kraje, HZSp Sokolovská uhelná, právní nástupce a.s. Sokolov, HZSp Správa železnic Cheb, VHJ Hradiště (AČR), JSDH zařazenými v poplachovém plánu Karlovarského kraje, ale také se Záchranným útvarem HZS ČR, HZS ostatních krajů, JSDH ostatních krajů, a například s jednotkou HZS Jaderná elektrárna Dukovany.

Samozřejmostí je spolupráce se ZZS Karlovarského kraje, LZS Plzeň (AČR), LZS Praha (PČR), LZS Ústí nad Labem (DSA), Policií ČR a městskou policií Chodov.