Poslední dobou, a to čím dál častěji, se setkáváme s dvěma problémy. Jeden je letitý a druhý novodobý. Prvním je nedostupnost hasičské techniky pro zásahy u výškových budov. Ať už nemožnosti průjezdu ulicemi, tak především nemožností ustavení automobilových žebříků nebo automobilových plošin pro účinný zásah u budov. Hlavním důvodem jsou nevhodně zaparkovaná vozidla, a to i na místech, které jsou předurčena jako nástupní plocha pro požární techniku a také nevhodně rostoucí stromy přímo u budov.

Druhý problémem, který se objevuje zejména poslední rok, je zatajování informací o všech okolnostech, které můžou ovlivnit celý zásah, ale také následně způsobit komplikace všem zasahujícím složkám. Tímto chceme požádat všechny, kteří potřebují pomoc záchranných a bezpečnostních složek, aby vždy již při oznamovaní nebo i při přímé pomoci, v rámci komunikačních schopností, vždy uvedli všechny informace o okolnostech, které mohou ohrozit zdraví a životy hasičských záchranářů, zdravotnických záchranářů, policistů, strážníků, ale i dalších spolupracujících složek IZS, ale především mohou ovlivnit zásah jako takový.

Protože, až bude málo hasičů, zdravotníků, policistů, tak už Vám nikdo nepomůže.