Páteční slunečné dopoledne 12. června patřilo každoroční akci, kterou pořádalo DDM Bludiště ve spolupráci se střediskem prevence MP Chodov a chodovskými hasiči s názvem "Branný den". Hlavním prvkem byla Detektivní hra, během které museli chodovští žáci 4-5. ročníků odhalit pachatele loupežného přepadení chodovské banky. Všichni dostali k dispozici indicie a rébusy, s jejichž pomocí museli pátrat po pachateli. Nápověda byla rozmístěna po celém městě. Během akce byly připraveny různé stanoviště, které jednotlivé třídy navštívily. Na akci se také podílela PČR s ukázkou služební kynologie. Chodovští hasiči měli na starosti přípravu táboráčku k opečení buřtů a stanoviště střelby ze vzduchové pistole. Na závěr po vyhodnocení hry byla předvedena hasičská technika včetně výroby oblíbené pěny.

Za SDH Chodov Ing. Jiří Kiss