V pondělí 13. března je na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ohlášen požár střešní konstrukce na dole Jiří v lokalitě Lipnice. K zásahu vyjíždí místní jednotka HZSp Sokolovská uhelná, jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Sokolov, jednotka HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov, jednotka HZS Karlovarského kraje centrální stanice Karlovy Vary, jednotka SDH Chodov a jednotka SDH Vintířov. 

Chodovská jednotka vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus. Po příjezdu na vjezdovou bránu do areálu čekáme na seřadišti techniky a vyčkáváme pokynů velitele zásahu. Následně jsou hasičům určeny úkoly na místě požáru. Náš automobilový žebřík je odeslán velitelem zásahu zpět na základnu, jelikož na místě stačí jen sokolovský automobilový žebřík. Naše jednotka plní úkoly stanovené velitelem zásahu a to především rozebírání konstrukcí a vyhledávání ohnisek požáru.

Technika na místě:

JSDH Chodov - CAS 20 T815 TERRNo1, AZ 30 Iveco Magirus

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov - CAS 20 Scania, AZ 30 Iveco Magirus, VEA Toyota Hilux, VEA Škoda Kodiaq

HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary - CAS  Scania "Cobra"

HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov - CAS Scania  

JSDH Vintířov - CAS 30 Scania

HZSp Sokolovská uhelná - CAS 20 T815 TERRNo1 "Portugal"

HZS Karlovarského kraje UO Sokolov - Škoda Kodiaq

HZS Karlovarského kraje krajské ředitelství - VEA Ford Ranger