V úterý 14. března večer vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce ještě jednou. K zásahu otevření uzavřených prostor, kdy osoba uvnitř neotevírá, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 20:55 hodin. Po výjezdu k zásahu jsou na operační středisko přijaty nové informace a naší jednotce je oznámeno, že se situace změnila a už se jedná o požár výškové budovy. KOPIS okamžitě vyhlašuje poplach dalším jednotkám. Po našem příjezdu provádíme průzkum a okamžitě provádíme násilné otevření vstupních dveří do bytu. V bytě, který je zahalen zplodinami hoření je nalezena intoxikovaná zmatená osoba. Osobu zachraňujeme a v bezpečném prostoru jí podáváme předlékařskou první pomoc.

Na místo se dostavuje Zdravotnická záchranná služba a další povolané hasičské jednotky. Dalším průzkumem je zjištěno, že došlo k požáru potravin na sporáku. Je provedena jednoduchá lokalizace a likvidace následovaná přirozenou ventilací k odvodu kouře z bytu.

Složky IZS na místě:

JSDH Chodov