Ve čtvrtek 6. března došlo odpoledne k dopravní nehodě dvou osobních automobilů na silnici č.II/222 ve směru na Karlovy Vary, asi 50 metrů za obcí Mírová. Operační středisko hasičů Karlovarského kraje vysílá na místo nehody dvě jednotky předurčené na dopravní nehody. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v 14:26 hodin. K zásahu vyjíždí také jednotka HZS stanice Karlovy Vary s CAS 24 Scania P340. Na místo nehody míří všechny základní složky integrovaného záchranného systému, jelikož je hlášeno zranění osob ve vozidlech. První na místě nehody je policie ČR a naše jednotka. Provádí se ustanovení zásahové techniky k bezpečnému pohybu zasahujících při zásahu.

 

Silnice je úplně uzavřena z důvodu bezpečnosti. Z havarovaných vozidel unikají provozní náplně a jsou zjištěny zraněné osoby a to jak ve vozidle, tak mimo vozidlo. Naše činnost je opět naučený postup. Protipožární zajištění, zajištění havarovaných vozidel proti pohybu, zjištění zdravotního stavu osob a jejich předlékařské ošetření. Po příjezdu profesionální jednotky je předáno velení zásahu veliteli čety jednotky HZS a poté, co záhy přijíždí vozidla ZZS, se přistupuje k vyprošťování osoby z jednoho vozidla. Nadále se řídíme pokyny velitele zásahu a po splnění všech úkolů se vracíme na základnu.

Technika na místě zásahu:

JSDH Chodov – CAS 20/3400/210-S2Z

HZS stanice Karlovy Vary – CAS 24/3400/210-S2T

Policie ČR - Škoda Octavia, VW Transporter

ZZS Karlovarského kraje - VW Transporter, Mercedes Benz Sprinter