K vážné dopravní nehodě vyjíždělo družstvo naší zásahové jednotky ve středu 10. října do Jenišova. Krajské operační informační středisko Integrovaného záchranného systému aktivuje všechny základní složky IZS a na místo vysílá dvě hasičské jednotky předurčené na řešení dopravních nehod na pozemních komunikacích. Po příjezdu na místo těsně před Jenišovem, na silnici vedoucí na Chodov, je vidět havarované nákladní vozidlo na svoz odpadů se zdemolovanou kabinou.  Spolu s profesionální jednotkou z Karlových Varů provádíme vyproštění těžce zraněného řidiče pomocí všech vyprošťovacích nástrojů, které máme. Zraněný řidič, který má zaklíněné obě nohy je při vědomí, ale vyprošťování komplikuje zdeformovaná kabina a také špatný přístup ke kabině přes poražený strom.

Lékař podává řidiči léky a povolává na místo nehody leteckou záchrannou službu. Vedle místa nehody přistává vrtulník střediska CLZS Plzeň-Líně. Po stabilizaci zraněného muže a předání posádce vrtulníku, hasiči přenáší zraněnou osobu do vrtulníku. Dále probíhá vyšetřování policií a velení zásahu je předáno chodovskému veliteli. Naše jednotka zůstává na místě do vyproštění havarovaného vozidla. Provádí úklid a likvidaci uniknutých provozních kapalin. Záchranná služba a karlovarští hasiči přejíždějí k další dopravní nehodě, tentokrát dvou osobních vozidel, která se stala také v Jenišově necelých 400 metrů od té první.