Ve středu 3. května je na tísňové linky všech základních složek IZS nahlášena nehoda autobusu a dodávkového vozidla u Oloví. Na místě se nachází více zraněných osob. Z dalších telefonátů bylo zjištěno, že dodávkové vozidlo patří Vězeňské službě ČR kdy část posádky je mrtvá a další zraněná, a převážený vězeň je na útěku. Na místo míří okamžitě všechny bezpečnostní a záchranářské složky. Naše jednotka vyjíždí na příkaz Krajského operačního a informační střediska Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 17:43 hodin. 

Až po příjezdu každé jednotlivé posádky hasičů, policie a zdravotnických záchranářů, se dozvídají, že se jedná o prověřovací cvičení na dopravní nehodu s hromadným postižením osob a s vězněm na útěku. Po našem příjezdu na místo, kde již zasahuje několik jednotek PO, ZZS a PČR, dostáváme rozkazy od velitele zásahu a přesouváme se k havarovanému autobusu. Následně jednotka dle instrukcí vedoucího zdravotnické složky, provádí transport zraněných do sanitních vozů a do dopravních automobilů hasičů určených pro transport raněných do nemocnic. Po splnění úkolů, ukončení a vyhodnocení cvičení se jednotka vrací zpět na základnu.

Na místě zasahovalo více jak 70 hasičů, několik posádek ZZS včetně logistického speciálu a mnoho hlídek Policie ČR.