MY pomáháme, teď prosíme o pomoc VÁS !!!


Hasiči Chodov a BK Sokolov prosí o pomoc Davidovi.
HLEDÁ SE DÁRCE KOSTNÍ DŘENĚ PRO DAVIDA! POMOZTE I VY ZAREGISTROVÁNÍM SE DO ČESKÉHO NÁRODNÍHO REGISTRU DÁRCŮ KOSTNÍ DŘENĚ – registr.kostnidren.cz

David je jednadvacetiletý syn chodovského hasiče a odchovanec sportovního klubu BK Sokolov a potřebuje transplantaci kostní dřeně. Nových dárců je méně především v důsledku koronavirové pandemie. V loňském roce se přihlásilo do registru o polovinu méně lidí než v roce 2019. Mezi lidmi, kteří nutně potřebují transplantaci kostní dřeně, je i David, který onemocněl aplastickou anémií.

V létě David pociťoval únavu, závrať a nehojící se modřiny na těle. Ve Fakultní nemocnici v Plzni na hematologicko-onkologickém oddělení mu bylo diagnostikováno vzácné onemocnění kostní dřeně, aplastická anémie. To způsobuje nedostatečnou tvorbu krevních buněk vedoucí k úbytku červených i bílých krvinek a krevních destiček. Vlastní imunitní systém útočí proti buňkám krvetvorby. Léčba s potlačením vlastní imunity směřující k návratu krvetvorby se bohužel nezdařila. Lékaři neshledali v rodině vhodného dárce a pro Davida není v národním registru prozatím žádný vhodný dárce s podobnou shodou.

Do registru dárců kostní dřeně se může zapsat každý ve věku od 18 do 35 let. Pro registraci můžete využít i Transfúzní oddělení v místě bydliště. Pro pacienta trpícího poruchou krvetvorných buněk NENÍ jiná možnost záchrany než darování kostní dřeně. Tři čtvrtiny dárců je nepříbuzných a pro každého čtvrtého pacienta se dárce vůbec nenajde. Vaším zápisem do registru se zvyšuje pravděpodobnost, že i David najde svého dárce. Děkujeme za pomoc a sdílení ... HASIČI CHODOV