Ve čtvrtek 5. května je na tísňovou linku TCTV 112 nahlášena olejová skvrna na odkalovací nádrži na okraji Chodova. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach pro tři jednotky hasičů. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 Tatra 815 TERRA a čtyřkolkou UTV Bombardier čase 09:24 hodin. K zásahu vyjíždí také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 Scania „Cobra“ a jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov s technickým automobilem TA-S3 Scania. Na místě jsme jako první a provádíme průzkum jak u hráze a v blízkém okolí, ale s využitím čtyřkolky po celém obvodu nádrže s důrazem na přítok.

Na místo se dostavuje hlídka Policie ČR a obě jednotky profesionálních hasičů. Velitel družstva z HZS Karlovy Vary přebírá velení u zásahu a povolává na místo prostřednictvím operačního střediska pracovníky životního prostředí ORP Sokolov a majitele nádrže. O situaci je informován také starosta města Chodov. Po vyhodnocení všech poznatků, je konstatováno, že se jedná o malou skvrnu neropného původu, a to pyl a uhelný prach smytý po dešti. Bylo potvrzeno, že nejde o nebezpečnou látku a jednotky se na pokyn velitele zásahu vrací zpět na základnu.