Ve sváteční den sobotu 24. prosince vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, záchranu zvířete na vodní nádrži Bílá voda. Na tísňovou linku 112 bylo nahlášeno, přibližně uprostřed vodní plochy se nachází labuť, která se nehýbe a může být zamotaná do rybářského vlasce. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 12:08 hodin. Po příjezdu na místo je prováděn "dálkový" průzkum pomocí dalekohledu a je zjištěno, že labuť je v pořádku. Je na tenké vrstvě ledu plujícího na hladině. Jak nás spatřila, s klidem sobě vlastním se zvedla a pomalou kolébavou chůzí majestátně odkráčela do vzdálenější části ledové kry. Popřáli jsme krásný a klidný Štědrý den a vrátili se zpět na základnu.