V úterý 27. prosince je na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje přijata ze systému NIS informace ve formě DV od IOS Krajského policejního ředitelství o ropné skvrně na silnici v chodovské ulici U Porcelánky u kruhové křižovatky do ulice Horní. Operační středisko hasičů vyhlašuje poplach naší jednotce a určuje techniku k výjezdu. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 14:40 hodin. Po příjezdu na místo, kde nás očekává hlídka SDN Policie ČR, je potvrzena informace o úniku nafty v celé šířce komunikace. Vzhledem k tomu, že povrch silnice byl ovlivněn počasím a po domluvě se správcem kanalizace, provádíme odstranění dosti rozpité látky na uhlovodíkové bázi pomocí vysokotlakého vodního proudu. Na místě spolupracujeme s hlídkami Policie ČR a také pracovníky Údržby silnic Karlovarského kraje.