Včerejším dnem se uzavřela technická éra jednoho typu vozidla u chodovské jednotky. Město Chodov v souladu s dlouhodobým plánem a právními předpisy, rozhodlo o obměně zásahové techniky. Již v roce 2021 bylo zřizovatelem rozhodnuto, že dojde k pořízení nové cisternové automobilové stříkačky výměnou za CAS 20/3400/210-S2Z na podvozku Tatra 815-230R55/451 4x4.2 TERRNo1. Toto zásahové vozidlo u nás sloužilo od roku 2008 a zachránilo mnoho životů. A to doslova. Jednalo se o vozidlo, které mělo v roce 2009 těžkou nehodu při cestě k zásahu, a při které byli zraněni naši hasiči. Vozidlo prošlo tenkrát kompletní opravou, kdy z původního se použil jen rám podvozku, jinak bylo zcela nové. Následovalo mnoho let úspěšných zásahů, kdy nejvzdálenějším byl zásah řešení následků ničivého tornáda na jižní Moravě na konci června 2021. 

V letošním roce došlo k odprodeji vozidla, kdy novým majitelem se stalo město s nejvyšší nabídnutou cenou. V úterý 21. listopadu došlo v prostorách hasičské zbrojnice v Chodově k předání vozidla zástupcům nového majitele a tím je město Otrokovice místní část Kvítkovice. Cisternová automobilová stříkačka TERRNo1 byla naším velitelem jednotky a hlavním strojníkem podrobně předána i s kompletní dokumentací zástupcům obce a JSDH Otrokovice-Kvítkovice v dopoledních hodinách, kdy byli svědky výjezdu k zásahu s druhou CAS. 

Přejeme kolegům z Kvítkovic vždy bezpečný návrat na základnu. 

Tím skončila éra typu TERRNo1 u JSDH Chodov. Díky za odvedené služby.